Pesem tedna

11 marca 2021 Šport

Včeraj sta bili odigrani uvodni tekmi 26. kroga 1. slovenske nogometne lige. Nogometaši Mure so gostovali v Domžalah in iztržili neodločen izid 1:1. Muraši so povedli v 10. minuti z zadetkom Žana Karničnika, nato pa je v 45. minuti 1. polčasa Klemen Pucko prejel rdeči karton in Mura je na igrišču ostala z desetimi igralci. Domžalski nogometaši so številčno premoč kronali v 70. minuti, ko je po podaji Ibrišiča na 1:1 izenačil Matej Podlogar. V drugem srečanju je Aluminij nekoliko presenetljivo v gosteh premagal ljubljanski Brano z 1:0.Preostala tri srečanja so na sporedu danes.

Na nadaljevanje sezone se pripravljajo tudi prekmurski drugoligaši. Nogometaši lendavske Nafte, ki jih skupaj z Beltinci prihodnji teden čaka tekma 1/8 finala slovenskega pokala, so odigrali prijateljsko tekmo z nogometaši Rudarja iz Murskega Središča, za katerega igrajo tudi nekateri bivši nogometaši Nafte, med njimi tudi Arpad Vaš. Kljub okrnjeni zasedbi zaradi poškodb so igralci lendavskega trenerja Dejana Dončiča zmagali s 5:2, ob polčasu je bilo 2:1. Za Nafto so zadeli: Ermin Haljeta 2x, po enkrat pa: Stjepan Oštrek iz 11m, ter Bence Szabo in Rok Pirtovšek.

Odigrane so bile povratne tekme ¼ finala ženske različice Lige Prvakinj. Nogometašice avstrijskih državnih prvakinj, Sankt Pöltna, za katere nastopa tudi Mateja Zver iz Gornje Bistrice, so po remiju na prvi tekmi na Švedskem, v drugi tekmi na domačem igrišču izgubile proti švedskemu Rosengardu z 2:0 in izpadle in nadaljnjega tekmovanja. Zverova je za Avstrijke odigrala celotno srečanje. Kot zanimivost dodajmo, da se je danska Fortuna, ki je v 1/16 finala izločila nogometašice Beltinec, poslovila od nadaljnjega tekmovanja s porazom na drugi tekmi v Barceloni z 9:0.

Nadaljevalo se je tekmovanje v šahovski »on line« ligi, kjer nastopajo šahisti Gornje Radgone. V 6. krogu tekmovanja so se Radgončani pomerili proti Univerzi Birmingham iz Velike Britanije in izgubili s 4,5:1,5. Za šahiste Gornje Radgone so nastopali Mihael Ojsteršek ki je zbral eno točko, Niki Vogrin pol točke, Dare Dvanajšček pa je ostal brez dosežene točke. Tekme 6. kroga se igrajo do konca meseca marca, ko bo tudi znana lestvica udeležencev 125-ih ekip po 6. krogu tekmovanja.