Šport, 15.7.23

today15.07.2023

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Krškem v pripravljalni nogometni tekmi za ligo narodov gostila reprezentanco Srbije. Ob bolezni kapetanke Mateje Zver, kar se je v ekipi še kako poznalo, je Srbija že po prvem polčasu vodila proti Sloveniji s 3:0. Za Srbijo so dosegle zadetke: Jovana Damjanović v 8., Tijana Filipović v 31. in Dejana Stefanović v 45. minuti. Za slovensko reprezentanco sta zraven igralk Mure None: Lare Klopčič in Špele Kolbl, pretežni del tekme igrale tudi Sobočanka Manja Rogan in Sare Makovec iz Ljutomera, obe igralki Olimpije. Slovenijo čaka septembra prva tekma v ligi narodov proti reprezentanci Češke.

V Murski Soboti je Nogometna šola Mura v sedmi pripravljalni tekmi gostila Vojvodino iz Novega Sada, ki je bila v minuli sezoni 5. v srbski ligi. Gostje so tekmo v Murski Soboti dobili z 2.1, ob polčasu je bil izid 1:1. Na tekmi so povedli gostje v 3. minuti preko Admirja Radulovića, izid je izenačil v 12. minuti Kai Cipot, zmagoviti zadetek za Vojvodino pa je dosegel Nikola Čumić v 85. minuti srečanja.

V Odrancih sta bili v petek odigrani obe polfinalni tekmi 8. turnirja za pokal Občine Odranci. V prvi tekmi je martjanska Čarda presenetljivo premagala tretjeligaški Avto Rajh Ljutomer in to po kazenskih strelih s 5:3. V rednem delu je bil izid 1:1. V drugem polfinalu je Klima Tratnjek Beltinci premagala Odrance s 4:0. V nedeljo ob 16. uri bosta v malem finalu igrala: Odranci in Avto Rajh Ljutomer za tretje mesto, ob 18. bo veliki finale za prvo mesto med Čardo in Klimo Tratnjek Beltinci.

Na sedežu Medobčinske nogometne zveze Murska Sobota je bil v petek žreb parov za novo sezono v soboški medobčinski nogometni ligi, kjer bo igralo 14 ekip. V prvem kolu 27. avgusta bodo igrali: Tišina – Bakovci, Bogojina – Lipa, Mlinopek Križevci – Roma Vanča vas, Šalovci – Bakovci, Apače – Hodoš, Cankova – Kema Puconci in Dokležovje – Cven. Pred prvim kolom bodo na programu še pokalne tekme.