Šport, 2.8.23

today02.08.2023

V ljubljanskih Stožicah je slovenska nogometna prvakinja Olimpija v povratni tekmi 2. kola kvalifikacij za ligo prvakinj premagala bolgarski Ludogorec z 2:1 in se uvrstila v 3. kolo kvalifikacij. Čeprav so gostje v Stožicah pred 10.000 gledalci v 15. minuti prvi povedli preko Kirila Despodova, je za Olimpijo nato dosegel dva zadetka Timi Max Elšnik in sicer v 18. in 92. minuti. Gostje so tekmo od 82. minute dalje igrali samo z 10 igralci, v podaljšku pa je vratar Olimpije Matevž Vidovšek ubranil 11 metrovko gostov. Za Olimpijo je celo tekmo igral tudi Marcel Ratnik s Tišine.

Marcel Ratnik

Medtem nogometaši Mure, ki so v pričakovanju nedeljske tekme proti Mariboru, še naprej krepijo svoje vrste.  Člansko ekipo Mure sta okrepila 21 letni vezist iz londonskega Arsenala Ben Cottrel in 20 letni obrambni nogometaš Daniel Katić, ki prihaja iz nemškega Augsburga.

Kasaška zveza Slovenije je po kvalifikacijski dirki v Ljutomeru objavila 12 kasačev, ki bodo 3. septembra v Stožicah nastopili na letošnjem kasaškem derbiju, elitni dirki za štiri letne kasače. Največ kasačev bo iz Kasaškega kluba Stožice – štirje, iz Kasaškega kluba Ljutomer bodo nastopili trije: Lennox, Unca in Adam Gogo, po dva pa bosta nastopila iz Kasaških klubov Krim in Komenda ter eden iz Kasaškega kluba Šentjernej.

Teniški klub Murska Sobota je na teniških igriščih v soboški Fazaneriji pripravil tretji turnir v seriji Murska Sobota Tour 2023, na katerem je v treh skupinah nastopilo 22 igralcev. V prvi skupini je zmagal Matjaž Hanželič iz Ormoža, drugi je bil Saša Babič iz Murske Sobote in tretji Anže Gartner iz Ljubljane. V drugi skupini je zmagal Dominik Sedonja iz Rakičana in v tretji Zmago Tanjšek iz Murske Sobote. Četrti turnir bo na programu v soboto 26. avgusta v Murski Soboti.