Šport, 4.8.23

today04.08.2023

Ozadje
AD

V drugem kolu prve slovenske mladinske nogometne lige Eon Nextgen je v Lendavi v prekmurskem derbiju pred kar 500 gledalci Mura premagala Nafto 1903 s 3:2. Za Nafto 1903 je prvi zadel Niko Zamuda v 16. minuti, izid je izenačil na 1:1 Jaka Domjan v 19. minuti kar je bil tudi izid polčasa. V drugem delu igre je Mure povedla preko Alina Kumra v 48. minuti, na 3:1 za Muro je povišal z drugim zadetkom Jaka Domjan v 54. minuti, končani izid tekme pa je postavil Marko Čuček Bezjak v 69.minuti srečanja.

Na svetovnem odbojkarskem prvenstvu v San Juanu v Argentini za odbojkarje starostne skupine U – 19 je reprezentanca Slovenije premagala Japonsko s 3:1. Za slovensko izbrano vrsto je Vid Suhadolnik, odbojkar Panvite Pomgrada, k zmagi prispeval 7 točk. V naslednjem srečanju na svetovnem prvenstvu se bo Slovenija pomerila s Francijo.

Na sedežih medobčinskih nogometnih zvez Lendava in Murska Sobota so opravili žreb parov za predkrog pokalnega tekmovanja za novo tekmovalno sezono. V lendavski medobčinski zvezi bodo tako 20. avgusta na programu naslednja srečanja: Čentiba – Prekmurec Dobrovnik, veterani Nafte – Odranci, Panonija Malibu – Graničar in Mostje –Hotiza. V murskosoboški nogometni zvezi pa bodo v soboto 19. in v nedeljo 20. avgusta naslednje tekme: Ižakovci – Cankova, Križevci – Čarda, Radgona – Grad, Lipa – Gančani, Bakovci – Serdica Goričanka in Roma Vanča vas – Radenska Slatina.

Izjemno deževno vreme že vpliva tudi na številne športne dogodke po Sloveniji. Med drugim je že jasno, da so odpovedane vse tekme 2. kroga 2. slovenske nogometne lige. Nafta bi morala igrati jutri v Slovenski Bistrica, Klima Tratnjek Beltinci pa v Sežani pri Taboru.

Ob koncu še zadnja novica, da je Nogometna zveza Slovenije odpovedala tudi vse tekme 3.kroga 1. slovenske nogometne lige, torej tudi nedeljsko tekmo med Muro in Mariborom. Novi termini bodo znani naknadno.