Šport, 26.8.23

today26.08.2023

V 6. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je v Kidričevem Mura pred 1000 gledalci premagala Aluminij z 1:0, kar je njena druga zmaga v prvenstvu, prav tako  tudi druga na gostovanju. Zmagoviti zadetek je dosegel mladi slovenski reprezentant Niko Kasalo v 17. minuti srečanja. V naslednjem, 7. kolu bo Mura v nedeljo 3.septembra ob 20.15 v Murski Soboti gostila slovensko prvakinjo Olimpijo.

Uspešni so bili tudi mladinci Nafte 1903, ki so v 6. kolu prve slovenske mladinske lige v Veliki Polani premagali Radomlje kar s 5:1. Za Nafto so pred kar 400 gledalci dosegli zadetke: Janko Rajh v 3. minuti, Niko Zamuda v 25. in 27. minuti, Matej Bacinger v 59. in Kim Lovrenčič v 59. minuti srečanja. V naslednjem kolu bo Nafta gostovala pri Aluminiju v Kidričevem.

Na svetovnem strelskem prvenstvu v Bakuju sta v mešanih dvojicah v trapu Boštjan in Jasmina Maček zasedla 28. mesto, Boštjan je zadel 71 tarč in Jasmina 61. Skupno je na prvenstvu nastopilo 46 dvojic.

Boštjan Maček

V organizaciji Društva upokojencev Lendava je bilo v okviru prireditev Bogračfesta v prostorih društva v Lendavi meddruštveno tekmovanje v balinanju. V moški konkurenci so zmagali Bakovci v postavi: Janez Kuhar, Jože Sreš, Štefan Antolin, Milan Veindorfer in Jože Benko. Druga je bila Lendava in tretja Gornja Radgona. V ženski konkurenci je zmagala Gornja Radgona v postavi: Marija Rantaša, Dragica Kosi, Cvetka Zorec in Natalija Dolamič, drugi so bili Bakovci in tretji Beltinci.

DU Bakovci

V Radencih je bilo končano tekmovanje v 32. državni mladinski šahovski ligi za dekleta. Ekipa Pomgrada je v zadnjem kolu premagala Trebnje z 2:0, po eno zmago sta osvojili: Ema Lukač in Zala Casar. Prvo mesto je osvojila ekipa Celjskega šahovskega kluba, druge so bile Domžale, na tretje mesto so se uvrstile šahistke Pomgrada iz Murske Sobote.