Šport, 29.8.23

today29.08.2023

Slovenski nogometni selektor Matjaž Kek je danes objavil seznam slovenskih reprezentantov za kvalifikacijski tekmi v boju za Euro 2024 proti Severni Irski in San Marinu. S Severno Irsko se bo Slovenija prihodnji četrtek pomerila v Stožicah, tri dni pozneje pa bo sledil še dvoboj proti San Marinu v Serravalleju. Obe srečanji bosta ob 20.45. Matjaž Kek je v reprezentanco kljub vmesni poškodbi znova poklical Prekmurca Erika Janžo iz Puževec, ki nastopa za poljski Gornik, v kadru pa je tudi nekdanji nogometaši Mure Žan Karničnik, zdaj član Celja.

V Termah Olimja v Podčetrtku poteka evropsko prvenstvo v pikadu, na katerem je odlično začela svoj nastop ekipa Pikado kluba Top Gun Cleangrad iz Grlave. V mladinski konkurenci je naslov evropskega prvaka osvojil Uroš Žalik. V dvojicah sta postala Luka Marinič iz Top Gun Cleangrada in Denis Duh iz Pikado kluba Gabrijelov barček iz Vučje vasi.

Na svetovnem strelskem prvenstvu v azerbajdžanskem Bakuju je v zadnji disciplini z veliko kalibrsko piško v trojnem položaju na razdalji 300 metrov Robert Markoja doma iz Gomilice, član Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča, dosegel še drugo uvrstitev med 10 najboljših strelcev na svetu. Markoja je zadel 582 krogov in se v zadnjem nastopu na svetovnem prvenstvu uvrstil na 9. mesto. Njegov reprezentančni kolega, Rajmond Debevec iz ljubljanske Olimpije je zadel 587 krogov in nastop končal na 17. mestu. Sicer je Rajmond Debevec v nedeljo osvojil zlato odličje v ležečem položaju na razdalji 300 metrov, kar je bila edina slovenska zlata medalja na svetovnem prvenstvu.

V Podturnu je bilo državno lokostrelsko prvenstvo v kategoriji 3D, na katerem je sodelovalo 124 lokostrelcev iz celotne Slovenije, med njimi pa so bili zelo uspešni tudi lokostrelci Lendave. Moštveno je I. ekipa Lokostrelskega kluba Lendava v postavi: Jožef Hozjan, Kristijan Kuzma in Kristijan Horvat osvojila srebrno medaljo, II. ekipa Lendave pa je bila v postavi: Tomaž Flisar, Herman Klement in Branko Kuzma na četrtem mestu. Posamično je v absolutni članski konkurenci Kristijan Horvat s tradicionalnim lokom osvojil drugo mesto. V kategoriji starejših lokostrelcev nad 50 let je bil drugi z golim lokom Herman Klement.

Nogometna šola Nogometnega kluba Čarda je pripravila v Martjancih poletni nogometni turnir za štiri starostne kategorije, na katerem je sodelovalo kar 27 ekip. Med 13 letniki je zmagal Aluvar Beltinci pred Slatino Šparto, isti vrstni red je bil tudi v starostni skupini U – 11. V skupini U – 9 je bil najboljši Rakičan pred Čardo, med najmlajšimi nogometaši pa je zmagal Veržej pred soboško Nogometno šolo Mura.