Šport, 30.8.23

today30.08.2023

Na 23. veliki nagradi Šenčurja in sočasno memorialu Bojna Udovića so znova dosegli solidne rezultate mladi člani Kolesarskega kluba Tropovci. Na krožni progi po ulicah Šenčurja se je najbolje odrezala Maša Žalig, ki je bila v kategoriji deklic B tretja. V kategoriji dečkov B se je Denis Lebar uvrstil na 5. mesto. Med dečki kategorije C je bil Jan Lebar 11., med mlajšimi mladinci pa se je Bor Berlak uvrstil na 12. mesto.

V torek je bilo odigrano zaostalo srečanje v 2. slovenski nogometni ligi, na katerem je Ketty Emmy Impol Slovenska Bistrica premagala Nafto 1903 z 1:0. Zmagoviti zadetek za Slovensko Bistrico je dosegel Jaša Martinčič v 35. minuti srečanja. Tekmo je zaznamovala nezgoda domačega trenerja Gorana Stankoviča, ki je po tekmi doživel srčni zastoj, izjemen pa je bil odziv zdravstvene službe lendavskega kluba, ki je pomagala pri uspešni reanimaciji. Nogometaši Klime Tratnjek Beltinci svojo tekmo na gostovanju v Sežani pri Taboru niso odigrali do konca.  Kljub ugodnemu rezultatu ob polčasu, ko so vodili s 3:0, Beltinčani zaradi slabih vremenskih razmer niso odigrali drugega polčasa. Ta bo odigran naknadno. V prvem polčasu je dosegel za Klimo Tratnjek Beltince dva zadetka Robert Čakš in sicer v 24. in 42., v 27. minuti pa so igralci Tabora iz Sežane dosegli zadetek z avtogolom.

Na teniških igriščih v Murski Soboti je bil 4. turnir serije Murska Sobota open 2023 na katerem je sodelovalo 28 igralcev, ki so bili razdeljeni v štiri kakovostne skupine. V prvem rangu je zmagal Dejan Fujs pred Sašo Babičem, tretji je bil Rok Babič. V drugi skupini je bil zmagovalec Tin Vrabl, v tretji Boris Marič in v četrti Rok Kotnik.

V Lendavi je Strelsko društvo Lendava pripravilo 26. mednarodno strelsko tekmo s standardno in serijsko zračno puško za pokal Lendave. S standardno zračno puško so moštveno zmagali Turniščani pred Lendavo in Gančani. Posamično je zmagal Mitja Černi iz Gančan, drugi je bil Tomas Tanković iz Zalaegerszega in tretji Primož Seršen iz Turnišča. S serijsko zračno puško so moštveno zmagali strelci Janka Jurkoviča od Svetega Jurija pred Mursko Soboto in Lendavo. Posamično je zmagal Franc Kurnik iz Janka Jurkoviča, drugi je bil Mišo Hari iz Murske Sobote in tretji Marjan Horvat iz Janka Jurkoviča.