Šport, 20.9.23

today20.09.2023

Strelsko društvo Ormož je pripravilo 26. strelsko prvenstvo s samostrelom na razdalji 10 metrov. Odlično so se odrezali Člani Strelskega društva Štefan Kovač iz Turnišča in osvojili dva državna naslova. V posamični konkurenci je naslov prvaka znova osvojil Tadej Žalik, ki je zadel 373 krogov, drugi je bil Primož Seršen s 372. krogi in peti mesto Uroš Maučec s 350-imi krogi. Turniščani so moštveno s 1095. krogi osvojili tudi moštveni naslov državnega prvaka.

V 2. kolu prve državne lige v hokeju na travi so lipovska dekleta v Tešanovcih presenetljivo premagala Moravske Toplice z 2:1. Za Lipovce sta dosegli zadetka: Ana Vegič in Špela Berden, za Moravske Toplice pa je bila strelka zadetka Tanja Kőnye. Na lestvici po nepopolnem 2. kolu vodijo Lipovci z dvema zmagama.

V 4. kolu Ravenske lige v malem nogometu na Tišini so bili doseženi naslednji rezultati: Satahovci – Tropovci/Tišina 3:5, Dobel Rankovci – Černelavci 0:4, Športno društvo I – Vent Kupšinci – Skakovci 5:2, Krog 97 – Borejci 3:4, Polana – Krajna 9:2, Petanjci – Gradišče 2:6, tekma med ekipo Mister baby Gederovci in Kučnico je bila preložena. Na lestvici vodi Gradišče z 12. točkami pred Polano in Športnim društvom I – Vent Kupšinci, ki imata po 9 točk.

V 3. kolu prve slovenske šahovske lige vzhod v Gornjih Ivanjcih so bili doseženi naslednji izidi: Gornja Radgona – Pomgrad II 3,5:2,5, Slovenj Gradec – Rokada Lendava 5,5:0,5 in Slovenske Konjice – Poligram Maribor II 0,5:5,5. Na lestvici vodita Slovenj Gradec in II .ekipa Ptuja s 6.točkami, mariborski Poligram je na tretjem mestu in Gornja Radgona na četrtem. Obe ekipi imata po 5 točk. Na petem mestu je Rokada iz Lendave. Prvenstvo v prvi državni šahovski ligi vzhod se bo nadaljevalo 6. oktobra.