Novice

Šport, 22.9.23

today22.09.2023

Mlada slovenska nogometna reprezentanca deklet U – 19 je pod taktirko selektorke Petre Mikeln na prijateljski nogometni tekmi v Kranjski Gori premagala reprezentanco Severne Makedonije z 2:0. Oba zadetka je dosegla Noelle Vilčnik, igralka soboške Mure, in sicer v 50. in 63. minuti, prvi polčas pa se je končal 0:0. Za slovensko reprezentanco so igrale tudi Lea Dolinar, Živa Rakovec in Neža Hrga iz Mure ter Lucija Zala Balažic, ki je zdaj članica ljubljanske Olimpije. Naslednjo prijateljsko tekmo bo Slovenija igrala v soboto 23. septembra proti Portugalski.

Noelle Vilnčik

V četrtkovem 9. kolu 2. slovenske nogometne lige sta obe pomurski ekipi zmagali. V Lendavi je Nafta 1903 pred 150 gledalci premagala Tolmin s 3:0. Za Nafto so dosegli zadetke: Stjepan Oštrek v 20., Mihael Rebernik v 36. in Lorant Sebestyen v 42. minuti srečanja.

Stjepan Oštrek

Nogometaši Klime Tratnjek Beltinci so v Dekanih pred 100 gledalci premagali Jadran Dekane s 3:0. Za Beltince so dosegli zadetke: Henrik Nerguti v 15, Filip Kosič v 26. in Jan Bruno Kralj v 55. minuti srečanja. Na lestvici vodi Primorje iz Ajdovščine z 20. točkami, Beltinčani na drugem mestu imajo 17 točk, Nafta na 6. mestu pa je zbrala 14 točk.

V prijateljski mednarodni košarkarski tekmi je Krka v Novem mestu premagala zagrebško Cibono z rezultatom 80:66. Za Krko zdaj igra tudi Nino Bačvič iz Murske Sobote, ki se je iz Domžale preselil v Novo mesto, na tekmi pa je za Krko dosegel 5 točk.