Šport, 28.9.23

today28.09.2023

V 10. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je bila v Domžalah soboška Mura znova uspešna in pred 400 gledalci za četrto zaporedno zmago v gosteh premagala domačo ekipo z 2:0. Za Muro sta dosegla zadetka: Dardan Šabanadžaj v 44. in Matic Maruško v 70. minuti. Mura bo naslednjo tekmo igrala v soboto zvečer ob 20.15 v soboški Fazaneriji proti Celjanom, kjer igrajo štirje nekdanji igralci Mure. V sredo sta bili odigrani še dve tekmi in sicer je Rogaška premagala Bravo z 2:0, Aluminij iz Kidričevega pa je presenetljivo ugnal vodilno Celje s 3:1. Danes bosta še tekmi: Maribor – Radomlje in Olimpija – Koper. Na lestvici po nepopolnem 10. kolu vodi Celje z 20. točkami, Mura na 5. mestu jih ima 13.

V Kotoribi na razvojnem nogometnem turnirju UEFE je pod taktirko selektorja Muamerja Vugdaliča Slovenije odigrala tri srečanja. V prvem srečanju je bila poražena od Turčije s 4:2, kapetan reprezentance je bil Miha Matjašec iz soboške Mure. V drugi tekmi je Slovenija premagala Hrvaško z 1:0. Igralec Mure Blaž Kovač je bil kapetan reprezentance in je odigral celo tekmo. V tretji tekmi je Slovaška premagala Slovenijo z 2:0, kapetan reprezentance je bil znova Miha Matjašec, ki je igral do 77. minute, Blaž Kovač pa je igral do 60. minute.

V Murski Soboti je bilo včeraj 13. mednarodno športno srečanje paraplegikov, na katerem je nastopilo 52 tekmovalcev iz Hrvaške in Slovenije. Med ženskami je v lokostrelstvu zmagala Martina Magdalenić iz Varaždina pred Anito Trebše in Jožico Zadravec, v pikadu je zmagala Anita Trebše pred Marijo Cigler, vse iz Murske Sobote, tretja je bila Nataša Godec iz Maribora. V vrtnem kegljanju je bila najboljša Irena Babič pred Marijo Balažic in Marto Janežič, vse iz Murske Sobote. V moški konkurenci je v pikadu zmagal Jože Franc pred Alojzom Velnarjem in Andrejem Gorzo. V lokostrstvu je bil najboljši Jožef Franc pred Venčeslavom Bezjakom, oba iz Murske Sobote, tretji pa je bil David Slaček iz Maribora. V vrtnem kegljanju je zmagal Silvo Križanič, drugi je bil Ladislav Kepe in tretji Beno Krč, vsi iz soboškega društva.

V Ljutomeru je športna zveza v počastitev Dneva slovenskega športa pripravila »Dan športnih društev« za učence štirih osnovnih šol. Udeleženci so si ogledali tudi razstavo ob 120. letnici organiziranega športa v Ljutomeru, pripravili pa so tudi 25 minutni tek na atletskem stadionu. Učenci so v posebni izjavi obljubili, da bodo športno aktivni vsak dan v letu, ne zgolj na Dan slovenskega športa.