Šport, 30.4.24

today30.04.2024

Nogometaši Mure so si v ponedeljek proti Aluminiju z zmago s 3:1 v 33. krogu 1. slovenske nogometne lige priigrali prvo zmago na domačem igrišču, osvojeno na terenu, v spomladanskem delu sezone, skupno pa enajsto in so trenutno z 41. točkami na šestem mestu, s štirimi točkami zaostanka za četrtim Bravom. Mura, ki si je po drugi strani z zmago tudi teoretično zagotovila obstanek, je povedla v 17. minuti, ko je zadel Almin Kurtovič, Aluminij pa je izenačil v 77. minuti po zadetku kapetana Tina Martiča. Amadej Maroša je nato s svojim devetim letošnjim zadetkom v 84. minuti črno bele znova popeljal v vodstvo, piko na i za 3:1 pa je v sodnikovem podaljšku z drugim zadetkom v sezoni pri članih dodal še mladi Niko Kasalo. Gostje so tekmo končali zgolj z devetimi nogometaši, saj sta ob koncu tekme v žaru borbe direktni rdeči karton prejela kapetan Martič ter Sando Jovanović.

V tretji tekmi nogometnega turnirja narodov v Novi Gorici je nogometna reprezentanca Slovenije U – 15 premagala Južno Korejo z 1:0. Zmagoviti zadetek za slovensko reprezentanco je dosegel igralec Mure Maj Balažic v 28. minuti srečanja. Za izbrance selektorja Boštjana Krefta je igral tudi Miha Matjašec, prav tako iz Mure.

V 14. kolu prve avstrijske ženske nogometne lige je Sankt Pőlten v derbiju kola premagal Sturm iz Gradca z 1:0. Zmagoviti zadetek za Sankt Pőlten je dosegla slovenska kapetanka Mateja Zver iz Gornje Bistrice v 51. minuti srečanja. Na lestvici še naprej vodi Sankt Pőlten z 38. točkami, Sturm pa jih ima na 4. mestu 25.

V italijanskem Bolzanu sta na mednarodnem tekmovanju v badmintonu za mlade igralce nastopili tudi sestri Tija in Naja Horvat iz lendavske Mladosti. V posamični konkurenci je Tija Horvat v kategoriji U–17 zasedla tretje mesto, v dvojicah pa je Naja Horvat s Teodoro Milivojević v starostni skupini U-15 v dresu slovenske reprezentance zasedla tretje mesto.

Naja Horvat tretja v dvojicah

V Ormožu je bilo 2. kolo vzhodne slovenske strelske lige v trapu. Moštveno je zmagala ekipa Trapa iz Ormoža s 196. zadetki, na drugo mesto se je uvrstilo Strelsko društvo Štefan Kovač – trap iz Murske Sobote v postavi: Rene Maček, Denis Pojbič in Boštjan Maček, na 6. mesto pa Radgončani v postavi: Milan Svetec, Tadej Kostanjevec in Milan Pelcl s 174. zadetki. Posamično v prvi ligi je zmagal Tadej Kostanjevec, v 2. ligi pa je bil drugi Lan Gomboc iz soboškega društva.

Tadej Kostanjevec

Na Rodosu je bilo končano 24. evropsko prvenstvo v šahu za dekleta. Med 183. šahistkami je Barbara Skuhala zbrala 5 točk in zasedla 94. mesto. V zadnjem kolu je Skuhala remizirala proti Elviri Bereli iz Luksemburga. Zmagala je Ulviya Fatalijeva iz Azerbajdžana, ki je zbrala 8 točk in pol.