Šport, 23.10.23

today23.10.2023

Ozadje
AD

Tudi v šesti domači tekmi letošnje sezone 1. slovenske nogometne lige so igralci Mure ostali brez zmage in tako ostajajo edino moštvo prve slovenske lige brez domače zmage. Tekma med Muro in Koprom se je končala z rezultatom 2:2, pa čeprav so Sobočani že vodili z 2:0. Izid polčasa je bil 1:0, potem ko je Žan Trontelj zadel v 11. minuti srečanja, na 2:0 je takoj na začetku drugega polčasa v 46 minuti povišal Amadej Maroša, gostje pa so znižali najprej v 67. minuti preko Maksa Barišiča in izenačili v 86. minuti, ko je podajo Eneja Jeleniča v lastno mrežo nesrečno preusmeril Filipo Trippi. Mura je tekmo končala s desetimi nogometaši, saj je bil v 84. minuti zaradi drugega rumenega kartona izključen Roko Jurišič.

V 1. slovenski ženski nogometni ligi so odigrali tekme 10. kroga. V 10. krogu so nove tri točke vknjižile nogometašinje Mure None, ki so bile na težkem gostovanju s 3:0 boljše od Ljubljane, za katero igra tudi Prekmurka Tjaša Tibaut. Za soboško ekipo so dosegle zadetke Yana Malakhova v 21., Špela Kolbl v 41. minuti iz 11 metrovke in Neli Hofman v 82. minuti. Na lestvici vodi Mura Nona s 24. točkami pred Olimpijo, ki jih ima 21.

Špela Kolbl

V Halleinu v Avstriji je bilo mednarodno tekmovanje v inkluzivnem judu, na katerem so nastopili tekmovalci iz petih držav. Odlično se je odrezal Sašo Kovač, član Judo kluba Murska Sobota, ki je v kategoriji nad 100 kg zasedel prvo mesto.

V Stožicah so na nedeljskih kasaških dirkah ljutomerski vozniki od skupno osmih dirk zmagali kar 4 krat. Najbolj uspešen je bil Jože Sagaj mlajši, ki je zmagal trikrat in to v četrti dirki z Johnom Wishom TP, v sedmi dirki s Krack Du Clocherjem in v osmi dirki, ko je vodil Lady Princes. Eno zmago je v Stožicah za Ljutomerčane osvojil v šesti dirki še Mitja Slavič s Premal MS-om. Naslednje kasaške dirke v Sloveniji bodo v soboto 28. oktobra v Ljutomeru.

Jože Sagaj

V Kamnici se je končalo državno prvenstvo elitne šahovske lige za člane. V zadnjem kolu je soboški Pomgrad premagal Triglav iz Krškega s 3,5:2,5. Naslov ligaškega državnega prvaka je osvojil Tajfun iz Ljubljane pred Poligramom iz Maribora, soboški šahisti so med desetimi ekipami osvojili peto mesto.

Denis Gjuran

Končano je bilo tudi tekmovanje v 1. slovenski šahovski ligi vzhod. V 9. kolu so v Radencih pomurske ekipe igrale takole: Brežice – Pomgrad II 2:4, Rokada Lendava – Zagorje 2:4 in Ptuj II – Gornja Radgona 2:4. Naslova prvaka je osvojila II. ekipa mariborskega Poligrama pred Gornjo Radgono, šesta je bila Rokada iz Lendave in sedma II. ekipa soboškega Pomgrada.