Šport, 28.10.23

today28.10.2023

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je sinoči v Budimpešti v tretji tekmi lige narodov igrala proti Belorusiji 1:1. Slovenke so bile na pragu prve zmage, saj so vodile so do zadnjih sekund tekme in nato v 93. minuti prejele izenačujoči zadetek. Za Slovenijo je dosegla vodilni zadetek v 16. minuti Lara Janež, ki igra za ekipo Leipziga v tujini. Za slovensko izbrano vrsto sta igrali tudi Špela Kolbl celo tekmo in kapetanka Mateja Zver do 84. minute. Slovenke bodo igrale naslednjo tekmo v ligi narodov v torek 31.oktobra ob 17.30, znova proti Belorusiji, v soboški Fazaneriji. V drugi tekmi te skupine je Bosna in Hercegovina premagala Češko z 1:0.

V 4. kolu prve slovenske futsal lige v dvoranskem nogometu je v Ljutomeru Meteorplast Šic bar premagal Sevnico z rezultatom 3:2. Za Ljutomerčane je pred 170 gledalci dosegel dva zadetka Alen Ruis v 32. in 38. minuti, en zadetek pa je za Ljutomerčane dosegel z avtogolom David Homsek v 7. minuti. Na lestvici po nepopolnem 4. kolu imajo Ljutomerčani 7 točk in so na 2. mestu.

V 14. kolu slovenske mladinske nogometne Eon Nextgen lige je v Radencih soboška Mura premagala Tabor iz Sežane s 3:0. Za Muro, ki po nepopolnem 14. kolu vodi na lestvici, so dosegli zadetke: Nal Lan Koren v 17., Luka Turudija v 45. in Jaka Domjan v 50. minuti. Na lestvici strelcev slovenske mladinske lige vodi Jaka Domjan s 13. zadetki.

V prvi B slovenski kegljaški ligi za članice je na kegljišču Vikenda v Radencih Radenska premagala Slovenj Gradec s 6:2. Za Radensko so največ kegljev podrle: Sonja Tibaut 547, Cvetka Štiblar 524 in 520 še Marika Kardinar.

V uvodni tekmi 3. kola 2. slovenske odbojkarske lige vzhod za članice je ekipa Sobote v gosteh premagala Ljubno s 3:0, kar je že druga zmaga mlade soboške odbojkarske ekipe. Sobočanke so bili v nizih boljše od gostiteljic s 25:22, 25:18 in 25:20.