Šport, 13.1.24

today13.01.2024

V 13. kolu prve slovenske nogometne lige futsalu, dvoranskem nogometu, je ljutomerski Meteorplast Šic bar gostoval pri ekipi Oplasta v Kobaridu in igral neodločeno 2:2. Za Ljutomerčane sta dosegla zadetka: Ivan Matan v 8. in Nik Nagod z avtogolom v 33. minuti; za Oplast pa Tine Kranjec v 9. in Tine Šturm v 22. minuti. Na lestvici je Meteorplast Šic bar na 4. mestu zbral 18 točk, podobno kot jih ima na 5. mestu Oplast Kobarid.

V prvi pripravljalni nogometni tekmi za nadaljevanje tekmovanja v 2. slovenski nogometni ligi je Nafta 1903 gostila v Lendavi madžarsko prvoligaško ekipo ZTE iz Zalaegerszega. Gostje so zmagali z rezultatom 8:0, že ob polčasu so vodili s 3:0. Za ZTE so dosegli zadetke: Johan Croizet in Milan Klaus po 3 ter po enega Szalai Szadolus in David Nemeth. Naslednjo tekmo bodo igralci Nafte, jesenski prvaki 2. lige, igrali v Lendavi proti Mariboru. Tekma bo v torek 16. januarja a bo zaprta za gledalce.

V 13. kolu prve slovenske košarkarske lige za članice je vodilna ekipa in državna prvakinja, Cinkarna Celje, v gosteh premagala Ježico z rezultatom 90:72. Za zmagovalke je v 31. minutah igre Blaža Čeh iz Rakičana s kapetanskim trakom na roki k zmagi pripevala 15 točk. Celjanke vodijo na lestvici s 26. točkami in so še brez poraza, Ježica na 5. mestu ima 17 točk.

V Murski Soboti je bil sinoči pred polno dvorano prekmurski ženski odbojkarski derbi v 2. slovenski odbojkarski ligi – vzhod. Odbojkarice Lendave, ki jih vodi Spasoje Todorović, so premagale odbojkarice Sobote s trenerjem Davorinom Čelešem s 3:2. Gostje so tekmo odlično začele in povedle z 2:0, Sobočankam je uspelo izid izenačiti na 2:2, peti odločilni niz pa so dobile gostje iz Lendave s 15:13.