Šport, 4.3.24

today04.03.2024

V Polzeli je bilo državno prvenstvo karateistov na katerem je nastopilo 22 klubov. Blaž Klobasa, član Karate kluba Gornja Radgona, je v katah med člani zasedel drugo mesto.

Na mednarodnem tekmovanju judoistov v Žireh je nastopilo 347 judoistov iz štirih držav. Med starejšimi deklicami si je v kategoriji do 63 kg Zoja Makoter, članica Judo kluba Lendava, priborila drugo mesto.

Prvi dan skupnega državnega prvenstva Hrvaške in Slovenije v atletiki za veterane je v Zagrebu sodelovalo 300 atletov. Kar tri prva mesta si je pritekel Zdravko Mauko, član Športnega društva Radenci, ki je v kategoriji M-65 zmagal v teku na 60 metrov, v teku na 60 metrov z ovirami ter v teku na 200 metrov.

V 19. kolu so prijetno presenetili nogometaši Klime Tratnjek Beltinci, ki so pred 250 gledalci v gosteh premagali Tolmin z 2:1. Oba zadetka za Beltinčane je dosegel Denis Leban – v 63. in 72. minuti. Za Tolmin je že v 6. minuti dosegel vodilni zadetek Nejc Močnik. Beltinčani so se zdaj po točkah izenačili na prvem mestu z lendavsko Nafto. Ta je v Lendavi v derbiju 2. slovenske nogometne lige izgubila proti Gorici z 1:3. Za Gorico je dosegel dva zadetka Luka Baruca in enega Lazar Sajčič; za Nafto je dosegel edini zadetek Toni Lun Bončina v 76. minuti srečanja.

Nogomet, Lendava, Pokal Pivovarne Union (NK Nafta – NK Celje), , 22-Nov-2023, (Foto: Luka Vovk)

V prvi B slovenski kegljaški ligi, vzhod je Lendava je na kegljišču Vikenda v Radencih gostila Slovenj Gradec, gostje pa so bile boljše od Lendavčank s 6:2. Za Lendavo so največ kegljev podrle: Gabrijela Kolar Donko 517, Jacqueline Steržaj 483 in Vida Kovač 475 kegljev.