Šport, 8.3.24

today08.03.2024

V četrtek, tretji dan tekem osmine finala slovenskega nogometnega pokala, je vse do poznega večera kazalo, da bomo Pomurci dobili še tretjo ekipo v četrtfinalu tega tekmovanja, kar bi bilo prvič v zgodovini pomurskega nogometa. Nafta 1903, ki je igrala v Lendavi proti prvoligaški ekipi Rogaške, je izgubila četrtfinale z 2:1 šele v 121.minuti srečanja. V Lendavi je 300 gledalcev spremljalo dramatično srečanje. Gostje so povedli z 1:0 preko Oliverja Kregarja v 110. minuti, izid je izenačil na 1:1 Stjepan Oštrek, a je nato v 121. minuti Brazilec Thalisan Mareira zapečatil usodo Lendavčanov z zadetkom za 2:1 za Rogaško.

V Martjancih je prvoligaška Mura po pričakovanju uspela s 3:0 premagati Čardo in se uvrstila v ¼ pokala. Pred 1.200 gledalci so za Muro zadeli Nikola Jovičević, Borna Proleta in Milan Korpič z avtogolom. Pri Muri je Amadej Maroša zastreljal še 11-metrovko, sicer bi bila zmaga soboških črno-belih še višja. V preostalem četrtkovem pokalnem srečanju je Koper v Ljubljani premagal aktualno prvakinjo Olimpijo s 4:2. Med osem najboljših slovenskih ekip v pokalu so se tako uvrstili: prvoligaši Mura, Koper, Rogaška in Radomlje ter drugoligaši: Klima Tratnjek Beltinci, Gorica, Triglav in ljubljanska Ilirija.

V povratni mednarodni nogometni tekmi sta v Stari Pazovi kadetski reprezentanci Srbije in Slovenije U – 17 igrali 2:2. Za slovensko reprezentanco, ki jo vodi selektor Muamer Vugdalič, sta igrala tudi Žan Petrovič in Alin Kumer Čelik, oba iz soboške Mure, igral pa je tudi Niko Osterc iz Veržeja, član Maribora. Kadetsko reprezentanco zdaj čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki se bodo začele v sredo 20. marca.

V 20. kolu pomurske lige v elektronskem pikadu je v derbiju kola Pikado klub Spirič iz Černelavec premagal Goričance iz Radovec s 13:12. Še ostali rezultati: Dokležovje – Naš bar Melinci 17:8, Bacardi bar Gomilica – Tornado Bakovci 13:12, Grand Vanča vas – Kockar bar Renkovci 15:10 in Čarne vrane Ižakovci – Erinox Radenci 15:10. Na lestvici kljub porazu vodi Pikado klub Goričanci iz Radovec, naslednje kolo pa bo na programu že v soboto 9. marca ob 18.uri.