Šport, 27.4.24

today27.04.2024

Ozadje
AD

V uvodni tekmi 27. kola prve slovenske mladinske nogometne lige je v Mariboru pred 500 gledalci v derbiju kola Maribor premagal Muro s 3:0. Za Maribor so dosegli zadetke: Anej Dukarić v 14, Tine Čuk iz Gornje Radgone iz 11-metrovke v 31. in Aljaž Vogrinčič v 90. minuti srečanja. Na lestvici zdaj vodi Maribor, ki ima 59 točk, Olimpija, ki je premagala v petek Krko z 1:0 ima na drugem mestu 55 točk, Mura na tretjem pa je zbrala 54 točk.

Plesna zveza Slovenije je v Kopru podelila nagrade najboljšim plesalcem za dosežke v letu 2023. Zlato plaketo za prvo mesto na evropskem prvenstvu v breakdancu med člani je dobil Filip Kovačič, srebrno plaketo za drugo mesto na svetovnem in tretje na evropskem prvenstvu med mladinci pa David Pahor. Srebrno plaketo je dobila tudi mladinska skupina Plesnega kluba Zeko za drugo mesto na svetovnem in evropskem mladinskem prvenstvu.

V Celju je bilo državno prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije v govorečem pikadu. Ekipa Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Murska Sobota v postavi: Drago Potočnik, Dušan Cigüt in Anton Topolnik je na prvenstvu zasedla drugo mesto.

Na dvodnevnem tekmovanju slovenske B lige v športnem ribolovu so na Ptuju sodelovali tudi člani Ribiške družine Gornja Radgona. Radgonski ribiči so s I. ekipo prvi dan zasedli moštveno osmo mesto, posamično pa je bil zmagovalec v sektorju Darko Močnik. Drugi dan je bila radgonska ekipa 11.ta, najboljša posameznika pa sta bila s 7. mestom Darko Močnik in Avgust Prelog. Druga ekipa Ribiške družine Gornja Radgona je bila prvi dan moštveno tretja, najboljši posameznik pa je bil Andrejas Kardinar, ki je zasedel prvo mesto. Drugi dan je bila radgonska ekipa zmagovalka, med posamezniki pa se je odlikoval Denis Zelko s prvim mestom.

Na dvodnevnem mednarodnem košarkarskem turnirju veteranov v Novem Sadu so med ekipami iz Črne Gore, Bosne in Hercegovine in Srbije sodelovali tudi člani Košarkarskega kluba Lindau iz Lendave. Ekipa Lindaua je je izgubila proti Novemu Sadu s 66:44 in ekipi Bara s 63:57 ter ob koncu zasedla na močnem turnirju 7. mesto.