Šport, 6.5.24

today06.05.2024

Na evropskem mladinskem pokalu v judu je med 253 tekmovalci iz 19 držav na Reki Leila Mazouzi iz Bakovec, nekdanja članica Klime Tratnjek Beltinci, zdaj članica Judo kluba z’dežele Sankaku iz Celja zasedla drugo mesto v kategoriji do 63. V tej težnostni kategoriji je nastopilo skupno kar 21 judoistk. Leila Mazouzi si je z drugem mestom na evropskem pokalu zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki bo od 5. do 7. septembra v Estoniji.

Na mednarodnem atletskem mitingu v Mariboru so bili tekmovalno uspešni člani Pomurskega atletskega kluba Goričko iz Murske Sobote. Aljaž Vebarič je bil drugi v teku na 100 metrov med 16 letniki v času 11,93, drugi pa je bil tudi v teku na 200 metrov v času 24,07. V tej disciplini je bil peti Dorian Murat Lazič. Med pionirkami v kategoriji U – 16 je v teku na 200 metrov bila peta Veronika Erjavec.

V Rakeku je bilo dvodnevno državno namiznoteniško prvenstvo za mlajše člane in članice starostne kategorije U – 21. V ženskih dvojicah je Sara Tokič iz Vrtojbe z Blažko Harkai iz Keme Murexina osvojila naslov državne prvakinje. Na drugo mesto v dvojicah se je uvrstila Ema Crnkovič iz Keme Murexina s Kim Kastelic iz novomeške Krke. V posamični konkurenci je bila Blažka Harkai tretja, med člani pa se je na tretje mesto v dvojicah uvrstil še Jure Smodiš iz Keme Murexina z Ninom Šegulo s Ptuja.

V 34. kolu prve slovenske nogometne Telemach so v Ljubljani nogometaši Mure igrali proti Olimpiji 0:0, kar je velik uspeh glede na to, da so od 4. minute igrali samo z 10-imi nogometaši. Izključen je bil Ivan Šarič. Olimpija je v 71. minuti zadela vratnico, v 91. pa prečko.

V Beltincih je v 2. slovenski nogometni ligi  ljubljanska Ilirija 1911 premagala Klimo Tratnjek Beltince z 2:1. Za Beltinčane, za katere je bil to tretji zaporedni poraz, je dosegel zadetek Gašper Černe. Nafta vodi, Beltinci so peti.

V 22. kolu prve slovenske ženske nogometne lige Triglav zdravje je Mura Nona v gosteh premagala Radomlje s 7:0. Za Muro Nono so dosegle zadetke: Noele Vilčnik in Yana Malakhova po 2 ter Ines Sok, Tereza Bednarova in Lea Dolinar po en zadetek. Mura Nona je z 58. točkami samo potrdila 11. naslov državnih prvakinj.