Šport, 4.5.24

today04.05.2024

Ozadje
AD

Mlada slovenska nogometna reprezentanca U – 15 je v Gradišču ob Soči v Italiji na mednarodnem nogometnem turnirju »Torneo delle Nazioni« v finalu igrala proti Avstriji 1:1. Sledili so podaljški in 11-metrovke, zmaga pa je na koncu pripadla Avstriji Za slovensko izbrano vrsto, ki jo je vodil selektor Boštjan Kreft, so igrali tudi trije nogometaši Mure: Miha Matjašec, Blaž Kovač in Maj Balažic.

V Kranju je v uvodni tekmi 28.kola v 2. slovenski nogometni ligi Nafta 1903 pred 350-imi gledalci premagala Triglav z 2:1. Za Nafto 1903 sta dosegla zadetka: Joshua Okpolokpo v 10. minuti z avtogolom in Stjepan Igrec v 88. minuti srečanja. Za Triglav je bil strelec zadetka: Edi Horvat v 31. minuti srečanja. Na lestvici ima s tekmo več Nafta 58 točk, Primorje jih ima 53, Gorica 51 in Klima Tratnjek Beltinci, slednja igra jutri ob 17.uri v Beltincih proti Iliriji,  50 točk.

Nafta se tokrat ni veselila

V 28.kolu prve slovenske mladinske nogometne lige je Mura v Radencih premagala Koper z rezultatom 2:1. Za Muro sta dosegla zadetka Jaka Domjan v 43. in Nai Lan Koren v 45. minuti, za Koper pa Enej Šarlah v 86. minuti. Na lestvici vodi s tekmo več Maribor, ki ima 59 točk, Mura na drugem mestu ima 57 točk, na lestvici strelcev pa vodi Jaka Domjan iz soboške Mure z 19. zadetki.

V 16. kolu prve puconske lige v malem nogometu je vodilna Prosečka vas v gosteh premagala Strukovce s 7:1, drugi Puževci so premagali Moščance s 4:2, tretji Pečarovci pa Brezo Brezovce z 8:5. V drugi puconski ligi malega nogometa so vodilni Šalamenci igrali proti Brezovcem 2:2, drugi na lestvici Vadarci pa so premagali Motovilce s 5:2.

V Ljubljani na mednarodnem šahovskem festivalu, hkrati tudi državnem prvenstvu, so odigrali dvoboje predzadnjega kola .Kolo pred koncem vodi velemojster Abdula Gidimbalu iz Azerbejdžana s 7.točkami. Na festivalu sodeluje tudi pet pomurskih šahistov, ki so zbrali naslednje število točk: Dezider Ivanec 4, Branko Vidič, oba iz lendavske Rokade 3 točke, Roman Rozman in 8-letni Noel Čontala po 2 točki in pol, Bojan Kegl, vsi iz soboškega Pomgrada, pa je zbral točko in pol.