Novice

Šport, 31.10.23

today31.10.2023

Na evropskem pokalu v judu za kadete in kadetinje v Kopru je osvojila srebrno odličje Anemarie Feuš iz judo sekcije Partizana Ljutomer. Ljutomerska judoistka si je priborila drugo mesto v kategoriji do 40 kg.

Drugi dan strelskega tekmovanja v Ljubljani so se odlično odrezali strelci Strelskega društva Jezero iz Dobrovnika, ki so v prvi B slovenski ligi z zračno puško zasedli v postavi: Kalman Balint, Lena Bakan Urisk in Nika Vuk moštveno prvo mesto. Na tretje mesto so se uvrstili člani Strelskega društva Kolomana Flisarja s Tišine, četrti pa so bili člani Strelskega društva Gančani. V posamični konkurenci je zmagal Kalman Balint iz Dobrovnika, šesti pa je bil Mitja Černi iz Gančan.

V prvem kolu mednarodne zimske lige vzhod v trapu je v Ormožu nastopilo 32 strelcev iz Hrvaške in Slovenije. Prvo mesto je osvojil Boštjan Maček iz Strelskega društva Štefan Kovač – trap iz Murske Sobote z 71. zadetki, šesti je bil Marko Miljevič in osma Jasmina Maček, oba s 63. zadetki, vsi iz soboškega društva.

Namiznoteniški klub Mura Sobota je v Murski Soboti uspešno pripravil prva letošnja turnirja za člane in članice do 21 let ter mlajše kadete in kadetinje. Med mlajšima člani se je na 3. mesto uvrstil Jure Smodiš iz puconske ekipe Kema Murexin, tretja pa je bila tudi Blažka Harkai iz istega kluba.