Šport, 26.2.24

today26.04.2024

V ženski polfinalni nogometni tekmi slovenskega pokal Pivovarne Union so v Murski Soboti igralke Mure None včeraj popoldne premagale ekipo Olimpije iz Ljubljane z 1:0 in se uvrstile v finale slovenskega pokala. Edini zadetek za Muro Nono je pred 500 gledalci dosegla z avtogolom igralka Olimpije Jona Javorić v 37. minuti srečanja. V drugi polfinalni tekmi je Ljubljana premagala ptujsko Dravo s 6:0. Za Ljubljano je dosegla kar dva zadetka Prekmurka Tjaša Tibaut. Finale med Muro Nono in Ljubljano bo v četrtek v 23. maja v ljubljanski Stožicah.

Manj uspeha so imeli v večerni tekmi nogometaši Mure, ki so po 120 minutah igrah in streljanju enajstmetrovk v polfinalu slovenskega pokala izgubili proti Rogaški s 7:6. V rednem delu je bil pred 2750. gledalci izid 2:2, za Muro sta dosegla zadetka: Amadej Maroša v 20. in Robert Čakš v 66. minuti; za Rogaško je v rednem delu dosegel oba zadetka Patrik Mijić in sicer v 44. in 53. minuti. Iz 11-metrovk so za Muro zadeli: Sandi Nuhanović, Matic Maruško, Žan Trontelj in Leard Sadriu, zgrešila pa sta Nikola Jovičević, ki je zadel vratnico in Robert Čakš, ki mu je gostujoči vratar strel ubranil. Finale pokala med Rogaško in Gorico bo 24. maja v Stožicah.

Rogaška – Mura, pokal NZS,

V Ajdovščini je v prvi tekmi turnirja narodov slovenska nogometna reprezentanca U – 15 pod taktirko selektorja Boštjana Krefta premagala Saudsko Arabijo s 5:0. Za slovensko reprezentanco sta igrala tudi nogometaša Mure Blaž Kovač in Miha Matjašec.

Na drugih letošnjih kasaških dirkah v Šentjerneju so bili trikrat med zmagovalci tudi ljutomerski kasaški vozniki. Z Family OZT je zmagal Marko Slavič, Libby je bil najhitrejši pod taktirko Darka Sodca in Lennox na vajetih Jožeta Sagaja mlajšega. Vsi so člani Kasaškega kluba Ljutomer.

Marko Slavič

Na 24. evropskem prvenstvu v šahu na Rodosu v Grčiji je Ljutomerčanka Barbara Skuhala premagala Minko Stojkovsko iz Severne Makedonije. Po šestih kolih je Barbara Skuhala zbrala tri točke in pol in je ta čas na 72. mestu.