Šport, 17.1.24

today17.01.2024

V pripravljalni nogometni tekmi je v Lendavi prvoligaš Maribor premagal jesensko prvakinjo 2. slovenske lige Nafto 1903 z rezultatom 3:0. Za Maribor je v prvem polčasu dosegel zadetek v 28. minuti Maks Barišić, v drugem polčasu pa v 78. in 80. minuti še dvakrat Arnel Jakupović. Naslednjo pripravljano tekmo bo Nafta igrala v soboto ob 14. uri v gosteh proti Puškaš akademiji v kraju Felcsüt.

Novi selektor slovenske nogometne reprezentance U – 15 Boštjan Kreft je za prijateljski nogometni tekmi proti Italiji povabil tudi dva igralca soboške Mure in sicer Miho Matjašeca in Blaža Kovača. Med igralci na čakanju je še en igralec Mure Jaka Zamuda. Prvo tekmo proti Italiji bo Slovenija igrala v gosteh 23. januarja, povratno pa prav tako v Italiji 25. januarja.

Nogometni klub Roma iz Vanče vasi bo Radencih pripravil dvodnevni turnir v malem nogometu. Glavni del turnirja bo v Radencih za člane v soboto in zanj je prijavljenih že 28 ekip. Med turnirjem ob 17.30 bo v Radencih še revijalna nogometna tekma med veterani Rome in soboške Mure. V nedeljo bodo v Radencih pripravili še turnir za kategorijo U – 11. Turnir bo imel tudi humanitarno noto, saj bo med turnirjem potekala dražba reprezentančnega dresa Erika Janže, igralca Mure Dardana Šabanadžaja in Marsela Ratnika s Tišine, ki igra za Olimpijo. Izkupiček bo namenjen 12-letnemu Dariu Baranji iz Zenkovec, ki boleha za redko boleznijo.

V Mariboru je bil turnir v dvoranskem nogometu za pokal Maribora. V starostni kategoriji U – 17 so igralke Mure None med osmimi ekipami po kazenskih strelih zasedle prvo mesto, Teja Truntič pa je bila izbrana za najboljšo vratarko turnirja. V starostni kategoriji U – 15 je Mura Nona nastopila z dvema ekipama, I. ekipa je zasedla 3. mesto, II. ekipa je bila osma. V selekciji U – 13 so bile igralke Mure None sedme.