Šport, 22.1.24

today22.01.2024

V drugi pripravljalni nogometni tekmi je soboška Mura v turški Antalyi danes popoldne doživela še drugi poraz. Proti madžarski prvoligaški ekipi Kisvarde je izgubila s 3:1, ob polčasu so Madžari vodili z 1:0. Za Kisvardo so dosegli zadetke: Nikolov v 43. minuti, Camaj v 54. in Spasić v 74. minuti. Za Muro je dosegel častni zadetek za znižanje na 3:1 Niko Kasalo v 85. minuti. Mura bo v Turčiji igrala še tri prijateljske tekme, naslednjo v sredo s poljsko Rakowo.

Niko Kasalo

Na 2. državnem rang turnirju v elektronskem pikadu v Termah Olimia v Podčetrtku je nastopilo 105 igralcev iz 32 klubov. V prvi A državni ligi je zmagal Sašo Vütek pred Andrejem Gorjakom, oba iz Top Gun Grlave, četrti je bil Primož Kukovec iz Gabrijelovega barčka iz Vučje vasi. V 2. državni ligi je bil drugi Luka Marinič iz Top Gun Grlave. Med članicami je zmagala Petra Klemenčič iz Top Gun Grlave, četrta je bila Nataša Mavrič iz Bar baze Logarovci. V žrebanih dvojicah je bil drugi Blaž Vogrinec iz Top Gun Grlave z Jernejem Mravljakom s Prevalj.

Na mednarodnem tekmovanju v judu v spomin na Pohorski bataljon je v Slovenski Bistrici nastopilo 126 tekmovalcev iz štirih držav. Med pomurskimi judoisti je bil pri članih Narsej Lackovič iz Partizana Ljutomer v kategoriji do 100 kg drugi. Med kadeti se je Sergej Pőrš iz Radenec uvrstil na 2.mesto, pri kadetinjah pa sta bili tretji Lucija Paučič iz Partizana Ljutomer in Pia Sovič iz Prleške šole juda.

Na mednarodnem tekmovanju v judu za 9. memorial Stanka Topolčnika v Slovenski Bistrci je sodelovalo 205 tekmovalcev iz petih držav. V starostni kategoriji U – 12 je zasedel prvo mesto Liam Škerlak iz Judo kluba Štorkljice. V starostni kategoriji U – 10 sta bili zmagovalki še v svojih skupinah Viktoria Verbai in Živa Vidonja, obe iz Judo kluba Moravske Toplice.

Na 3. turnirju 33.državnega prvenstva v dvoranskem hokeju v Murski Soboti so članice igrale takole: Moravske Toplice – Triglav Predanovci 5:0 in Lipovci – Moravske Toplice 3:5. Pri članih so bili doseženi naslednji rezultati: Triglav I – Triglav II 10:3, Lipovci – Moravske Toplice I 9:3, Triglav II – Lipovci 5:11 in Moravske Toplice – Triglav I 1:11.

HK Triglav Predanovci

Tretji dan  državnega prvenstva  v Ljubljani so ob koncu igrali  posamično  prvenstvo v pospešenem šahu. Med moškimi je med 109 igralci zmagal Jan Šubelj iz mariborskega Poligrama, med pomurskimi šahisti je bil Matej Grah 19. in Matej Titan 21., oba iz soboškega Pomgrada. Med članicami je zmagala Zala Urh iz ljubljanskega Tajfuna, šesta je bila Ljutomerčanka Barbara Skuhala, članica mariborskega Poligrama, ki je z ekipo Poligrama zmagala v hitropoteznem šahu med članicami.