Šport, 23.1.24

today23.01.2024

Mladi člani Atletskega kluba Pomurje iz Murske Sobote so nastopili na dvodnevnem dvoranskem prvenstvu Slovenije v Novem mestu. V močni konkurenci je v hitrih disciplinah bila med mlajšimi mladinkami znova med pomurskimi atleti najboljša Klara Janža, ki je zasedla 3. mesto v teku na 60 metrov in 4. mesto v teku na 200 metrov. Dve peti mesti si je pritekel med mlajšimi mladinci Tvit Trajbarič v teku na 1500 in 3000 metrov. Med 12 atleti iz Pomurja se je na 9. mesto uvrstila štafeta 4 x 200 metrov v postavi: Mija Meznarič. Pia Špur, Nika Golob in Klara Janža.

V športni dvorani v Radencih je Nogometni klub Roma iz Vanče vasi pripravil tradicionalni turnir v malem nogometu z dobrodelno noto. Med člani je zmagala ekipa Vede Montaze, druga je bila ekipa Ogrevanje Zamuda, na tretje mesto se je uvrstila ekipa Bar pod cerkvico. Med 11 letniki je na turnirju zmagala Olimpija pred Mariborom in Celjem, četrta je bila ekipa Slatine Sparta, peta Mura in šesta Roma. Za bolnega 12 letnika iz Zenkovec so ob koncu turnirja namenili 1.000 eurov.

V Ormožu je bil 4. državni turnir v strelskih ligah. Med člani v prvi A ligi so se v streljanju s standardno zračno puško pomurske ekipe uvrstile takole; na 10. mesto Črenšovci, na 11. strelci Štefana Kovača iz Turnišča in na 12. Športno strelsko društvo Murska Sobota. Posamično se je najbolje uvrstil Žan Kelenc iz črenšovskega društva na 18. mesto. V prvi B ligi so se pomurske ekipe uvrstile bolje. Drugo je bilo Strelsko društvo Jezero, tretji so bili Ljutomerčani, četrti strelci Kolomana Flisarja s Tišine in osmi Gančani. Posamično je zmagala Anamarija Turk iz Ljutomera, drugi je bil Kalman Balint iz Dobrovnika in peti Jože Franc s Tišine.

Tudi drugi dan pokalnega turnirja v modernih plesih so bili v Polhovem Gradcu uspešni člani Plesnega kluba Zeko iz Murske Sobote. Moštveno je zmagala mladinska break dance skupina, najboljši pa je bil posamično tudi Tino Oskomič med mladinci. Drugo mesto je osvojil Filip Kovačič med člani in na tretje mesto se je uvrstil David Pahor med starejšimi mladinci.