Šport, 5.2.24

today05.02.2024

V Izoli je bilo ekipno državno prvenstvo v namiznem tenisu za mladinke in mladince. Med mladinkami je zmagal »SU« iz Novega mesta, tretja je bila puconska Kema Murexin v postavi: Ema Crnkovič, Ana Gergek in Lana Maučec, ki je v odločilni tekmi za 3. mesto premagala Cirkovce s 5:2.

V Mariboru je bilo atletsko prvenstvo Slovenije za starostni kategoriji U – 16 in U – 15. Luka Sagaj se je v teku na 60 metrov z novim osebnim rekordom uvrstil na 4. mesto, Mia Meznarič pa je bila v kategoriji U – 15 v teku na 60 metrov peta. Na atletskem mitingu, ki je bil sočasno v Mariboru, je Natalija Pavlinjek izboljšala klubski rekord v teku na 60 metrov z ovirami in s časom 9,78 zasedla peto mesto med članicami. V teku na 60 metrov je bila Klara Janža, vsi iz Atletskega kluba Pomurje, peta.

Na prvem državnem turnirju v klasičnem pikadu v Ljutomeru je moštveno zmagala Sova Casino Faraon iz Celja, drugi je bil Gabrijelov barček iz Vučje vasi, tretji Pikado klub Friend’s team od Svetega Jurija, četrti Top Gun Grlava in peti Lovrek iz Makol. V posamični konkurenci med članicami je zmagala Petra Klemenčič, druga je bila Natalija Žnidarič in tretja Zala Gorjak, vsi iz Top Gun Cleangrada Grlave.

Drugi dan mednarodnega nogometnega turnirja Čarda 2024 v Murski Soboti je med 9 letniki zmagala Nafta 1903, drugi je bil Rakičan, tretji Tabor Maribor, na četrto mesto pa se je uvrstila Nogometna šola Aluvar Beltinci.

V Mariboru je bilo 3. kolo državne lige – vzhod v showdownu, namiznem tenisu za slepe in slabovidne, kjer so tekmovali tudi člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih iz Murske Sobote. Med članicami je bila Silva Mlinarič druga, med člani je bil Tomaž Detelbach četrti in Dušan Cigüt peti.