Šport, 7.2.24

today07.02.2024

Ozadje
AD

Kadetska slovenska nogometna reprezentanca U – 17 je v Zenici v prijateljski tekmi premagala reprezentanco Bosne in Hercegovine s 3:0. Zadnji zadetek v drugem polčasu je za slovensko izbrano vrsto dosegel nogometaš Mure Alin Kumer Čelik, do 67. minute je igral tudi drugi nogometaš Mure Žan Petrovič. Za selekcijo Muamerja Vugdaliča je celo tekmo igral tudi Niko Osterc iz Veržeja, ki je član Maribora. Povratna tekma reprezentance bo v Zenici v četrtek 8.februarja.

Iz nogometne šole Mura so danes sporočili novo kadrovsko spremembo v vrstah članskega moštva. Klub je nekaj dni pred nadaljevanjem po sporazumnem dogovoru zapustil obrambni nogometaš Gaber Dobrovoljc, ki je za Sobočane zbral enajst nastopov. Svojo kariero bo nadaljeval v Radomljah.

V Ljutomeru je 26. igralcev iz Slovenije in Hrvaške sodelovalo na 9. novoletnem turnirju v badmintonu. Med člani posamično je zmagal Franc Horvat, drugi je bil Damir Tretinjak in tretji Andrej Flahder. Med članicami je zmagala Arabela Alt, druga je bla Snježana Patafta in tretja Željka Peras. V moških dvojicah sta zmagala Rajko Bell in Nikola Šoštarič, v ženskih pa Kristina in Snježana Patafta. V mešanih dvojicah je imela največ uspeha dvojica: Nikola Šoštarič in Snježana Patafta.

V Murski Soboti je bil 2. letošnji odprti turnir v hitropoteznem šahu. Zmagal je Denis Gjuran s 7.točkami, Igor Kos in Jože Gruškovnjak sta zbrala po 6 točk, četrto in peto mesto pa sta si razdelila: Danilo Hari in Majda Kovač s 5. točkami. Naslednji šahovski turnir v pospešenem šahu bo v Murski Soboti na programu v torek 20. februarja.