Šport, 12.2.24

today12.02.2024

Na 59. podelitvi Bloudkovih plaket za leto 2023 je bil na Brdu pri Kranju na včerajšnji podelitvi prejema plakete deležen tudi organizacijski odbor Maratona treh src iz Radenec, ki mu zdaj predseduje Marko Pintarič. Ta množična rekreativna tekaška prireditev, ki poteka že 42. let, se je dodobra uveljavila v pomurski pokrajini in tudi v ostalih slovenskih krajih in v tujini. Letos bo Maraton treh src v Radencih, sicer najstarejša tekaška prireditev pri nas, na programu 18. maja, znova pa bo proga speljana tudi skozi Avstrijo.

Judo klub Lendava je pripravil dvodnevni mednarodni turnir za 48. pokal Lendave, na katerem je gostil 168 judoistov iz 8 držav. Drugi dan so nastopili mladi judoisti v kategorijah U – 14 in U – 12. Med mlajšimi dečki je osvojil prvo mesto Gabor Varga iz Judo kluba Lendava. Med starejšimi dekleti v kategoriji U – 14 pa so zmagale: Taša Čizmazija, Zoja Makoter in Gaja Škraban, vse iz Judo kluba Lendava. Med starejšimi dečki so bili zmagovalci: Ben Kokol iz Murske Sobote in Mitja Korošak, oba iz Judo kluba Murska Sobota ter Oto Podgorelec iz Lendave. Moštveno je zmagala ljubljanska Olimpija.

Na 47. mednarodnem turnirju SKIF zveze je na tekmi za pokal Ruš v karateju sodelovalo 400 tekmovalcev iz Srbije, Romunije, Češke in Slovenije. Člani Karate kluba Tromejnik iz Kuzme so osvojili na tej tekmi 5. mesto, v tekmovanju za pokal SKIF zveze za leto 2024 pa so na 3. mestu. Posamično so zasedli prva mesta v Rušah: Žan Kumer, Urban Grah, Herman Markoč in Boštjan Grah.

V 20. kolu prve slovenske nogometne lige Telemach je soboška Mura gostovala pri vodilni ekipi Celja in bila pred 1812 gledalci poražen s 4:1, čeprav je do 28. minute vodila z 1:0. Za Muro je dosegel vodilni zadetek Julie Lamy v 10. minuti, za Celjane pa so zadeli: Egon Prucov v 28., Gregor Bajde v 44., Denis Popović iz 11 metrovke v 51. minuti in Luka Menalo v 55. minuti. V nedeljo bo Mura v Murski Soboti gostila ekipo Maribora, ki je kar s 7:0 premagala Aluminij.

Nogometni klub Turnišče je pripravil dvodnevni turnir v dvoranskem nogometu Mlade zvezde Turnišča. Drugi dan turnirja je Med 9 letniki je zmagala Čarda iz Matjanec, drugi je bil Medjimurec Sloboda Hrvaška, tretja ekipa Srednje Bistrice/Črenšovec in četrtka puconska Kema. Med 13 letniki je zmagal Medjimurec z Hrvaške, druga je bila Nafta, tretji Odranci in četrta Polana.