Šport, 13.2.24

today13.02.2024

Ozadje
AD

Mladi rokometaši Pomurja iz Murske Sobote so s kadetsko ekipo gostovali na tridnevnem mednarodnem turnirju v Bosni in Hercegovini na turnirju Mika 2024 v Prnjavoru, kjer je nastopilo 8 ekip iz petih držav. Rokometaši Pomurja so uvodno tekmo proti ekipi Agrama iz Vinkovec izgubili s 23:17, nato pa so premagali madžarsko ekipo Jakab Kezisulu s 24:12 in ekipo Dervente z rezultatom 22:19. V tekmi za tretje mesto je ekipa Agrama še drugič premagala Pomurje, tokrat z rezultatom 22:19. Pomurje je tako zasedlo 4. mesto. Soboška rokometna ekipa je imela v Taiu Müllerju najboljšega strelca na turnirju.

V prvi B slovenski kegljaški ligi za članice je ekipa Lendave na kegljišču Vikenda v Radencih premagala II. ekipo Remopolasta iz Radelj s 7:1. Za zmagovalno ekipo Lendave so največ kegljev podrle: Sonja Sapač 511, Vida Kovač 470 in Jacqueline Steržaj 462 kegljev. Lendavčanke so trenutno na lestvici na 7. mestu, v naslednjem kolu pa bo Lendava gostovala pri ekipi Slovenj Gradca.

V Brežicah je bil 2. turnir za prvenstvo Slovenije v badmintonu starostne kategorije U – 15. Posamično je med dekleti zasedla prvo mesto Naja Horvat iz Badmintonskega kluba Mladost. V moški konkurenci se je Črt Soldat uvrstil na 5. mesto.

Rokometni klub Arcont iz Gornje Radgone je v sodelovanju z Rokometno Slovenije v Gornji Radgoni pripravil regijski turnir v mini rokometu, na katerem je sodelovalo okrog 100 mladih rokometašev. Skupno je na turnirju sodelovalo 6 ekip iz severovzhodne Slovenije v starostni kategoriji od 7. do 10. leta. Ob koncu turnirja so vsi udeleženci dobili spominska priznanja in praktične nagrade.