Šport, 14.12.24

today14.02.2024

V Mariboru je bil na programu mednarodni tek »Love run 2024«, na katerem sta na 5 km dolgi progi tekli tudi Tjaša Žalig iz Murske Sobote in Andreja Gorčan iz Dobrovnika. V parih sta Tjaša in Andreja osvojili prvo mesto, posamično pa je bila Tjaša Žalig druga in Andreja Gorčan četrta.

Na Cankovi je bil 5. turnir pomurske lige v streljanju s serijsko zračno puško. Med 11. ekipami je zmagalo Strelsko društvo Graničar iz Cankove v postavi: Martin Marič, Goran Gyoha in Janko Kuzma. Drugo je bilo strelsko društvo Janko Jurkovič od Svetega Jurija v postavi: Franc Kurnik, Boštjan Zaman in Borut Koler, tretji pa Gančani z ekipo: Mitja Černi, Denis Verbančič in Jernej Černi. Posamično je zmagal na 5. turnirju Goran Gyoha, ki je zadel 378 krogov.

Ob koncu tedna bodo hokejisti predanovskega Triglava, aktualni slovenski prvaki v dvoranskem hokeju, sodelovali v italijanski Ferrari na evropskem pokalu Challenge I. Prvo tekmo bo Triglav igral v petek 16. decembra ob 10.45 proti Cardifu, prvaku Walesa, istega dne ob 16.45 bodo moči merili z Epitőkom iz Madžarske in v soboto 17. decembra ob 10.15 še proti Hokejski ekipi 85 iz Finske. V nedeljo, zadnji dan evropskega pokala, bodo tekme za uvrstitev od 1. do 8. mesta.

V 13. kolu 3. slovenske kegljaške lige – vzhod za člane je Lendava na kegljišču Vikenda v Radencih premagala Pivovarno Laško s 7:1. Za Lendavo so največ kegljev podrli: Boris Tisovic 554 kegljev, Milan Čeh 540 in Uroš Zadravec 535 kegljev. Lendavčani so na vrhu lestvice 3. slovenske lige – vzhod, zbrali pa so 16 točk.