Šport, 17.2.24

today17.02.2024

V Ljubljani je bil finale slovenskega pokala Špar v košarki, kjer sta igrali dve košarkarici iz Rakičana, nekdanji igralki Pomurja. Cinkarna Celje je premagala Akson Ilirijo z rezultatom 89:32 in tako osvojila že 18. naslov pokalnih prvakinj. Blaža Čeh je kot kapetanka Celjank igrala 29 minut in k zmagi dodala 14 točk, Mia Žekš pa je za Akson Ilirijo igrala 16 minut a se ni vpisala med strelke.

V tretjem kolu evropskega prvenstva Challenge I v italijanski Ferrari je slovenski prvak v dvoranskem hokeju, predanovski Triglav, premagal hokejsko ekipo 85 iz Finske z visokim rezultatom 5:1, kar je že druga zmaga hokejistov Triglava v Italiji. Za Triglav so dosegli zadetke: Nejc Potokar 3 ter Davorin Škrilec 2, v večernih urah čaka Triglav še ena tekma.

V 17. kolu prve slovenske lige v futsalu – dvoranskem nogometu, je Meteorplast Šic bar v Ljutomeru v borbi za 3. mesto premagal Sevnico z rezultatom 5:0. Za Ljutomerčane so dosegli zadetke: Aljaž Ruis 2, Ante Matan dva – enega iz igre in enega iz 6 metrovke, peti zadetek za končni rezultat pa je dosegel Adrian Trstenjak. Ljutomerčani imajo na 3. mestu 29 in Sevnica na 4. mestu 22 točk.

V 6. kolu prve B slovenske odbojkarske lige za članice je Mozirje v Puconcih premagalo pomlajeno ekipo Murexina Keme s 3:0. Za puconsko ekipo sta največ točk zadeli: Tinkara Kavnik 16 in Tasia Šadl 10; pri Mozirju se je odlikovala Nika Kraševec z 8. točkami.

V 17. kolu 2. slovenske odbojkarske lige za člane so Radenci premagali Koper s 3:2. Čeprav so gostje v dvoboju vodili z 2:1, so zmagali Radenčani, ki so peti niz dobili s 15:12. Za Radenčane so največ točk zadeli: Marič 23, Založnik 18, Puconja 16 in Horvat 20 točk. Radenčani so se s to zmago utrdili na 3. mestu 2. lige.

V 17. kolu 2. slovenske lige – vzhod za članice so odbojkarice Nove KBM Branik premagale ekipo Sobote s 3:0. Na lestvici so Mariborčanke na 2. mestu, Sobočanke pa na 5. mestu med 8.ekipami.