Šport, 20.2.24

today20.02.2024

V mestu Vittorio Veneto v Italiji je bil 35. mednarodni turnir v judu za pokal mesta, na katerem je sodelovalo 512 judoistov iz 8 držav. Kot mladinka je na turnirju nastopila tudi prekmurska judoistka Leila Mazouzi, doma iz Bakovec, nekdanja članica Judo kluba Klima Tratnjek Beltinci, ki zdaj nastopa za celjski klub Z’dežele Sankaku. Leila se je v kategoriji do 63 kg uvrstila na prvo mesto, tudi po zmagah proti Italijanki, Švicarki in Avstrijki.

V Novem mestu je bilo državno prvenstvo v dvoranskem teku. Urška Martinec je v teku na 1500 metrov zasedla 3. mesto v času 4:41,95. Urška Martinec iz Murske Sobote, članica Atletskega kluba Pomurje, je tekla tudi na 4000 metrov in v času 9:37,8 zasedla 4. mesto.

Urška Martinec tretja na 1500m

Na zimskem prvenstvu Slovenije v metih pa je v Domžalah Jure Kramberger iz Lendave nastopil v dveh disciplinah. V metu kopja je med mlajšimi mladinci zasedel 3. mesto z daljavo 40,82, v metu diska pa je zasedel 5. mesto z rezultatom 29,92, kar sta lepa dosežka za Atletski klub Lendava.

V Šenčurju je bilo dvoransko državno lokostrelsko prvenstvo. Lendavčani so osvojili dva državna naslova. Kristijan Horvat je prvo mesto osvojil s tradicionalnim lokom, državni prvak pa je postal z dolgim lokom v kategoriji nad 50 let še Zvonko Štampar. Na drugo mesto se je uvrstil med člani z dolgim lokom Jože Horvat, vsi iz Lokostrelskega kluba Lendava.

Od danes do četrtka bodo na programu v prvi slovenski nogometni ligi Telemach tekme 22.kola. Tekma med Koprom in Muro je po odločitvi Nogometne zveze Slovenije zaradi znanih neljubih dogodkov na nedeljski tekmi v Murski Soboti preložena. Mura bo tako naslednjo tekmo igrala šele v nedeljo ob 17.30 v Murski Soboti proti Kalcer Radomlju.