Šport, 5.3.24

today05.03.2024

Na mednarodnem teniškem turnirju gluhih v kraju Rouen v Franciji je dve odličji osvojil Marino Kegl iz Murske Sobote. V dvojicah je zmagal z Ursom Breitenbergerjem iz Nemčije, kjer sta bila v finalu boljša od francoske dvojice s 7:5 in 7:6. V posamični konkurenci se je Marino Kegl uvrstil na drugo mesto, saj je moral zaradi poškodbe levega ramena predati finalni dvoboj. Sicer pa Marino Kegl že razmišlja o 2. mednarodnem teniškem turnirju, ki bo od 9. do 12. maja v Murski Soboti.

Na državnem prvenstvu v judu za mladince in mladinke je v Lendavi sodelovalo 173 tekmovalcev iz 31 klubov. Edini naslov državne prvakinje je osvojila Leila Mazouzi iz Bakovec, nekdanja članica Klime Tratnjek Beltinci, zdaj članica kluba Z’dežele Sankaku v kategoriji do 63 kg. Tretja mesta so osvojili Ana Pavičič v kategoriji do 48 kg iz ljutomerskega Partizana, Vito Slavinec v kategoriji nad 100 kg iz Križevec ter Lana Škraban v kategoriji do 78 kg in Veronika Horvat v kategoriji do 63 kg iz Judo kluba Apolon Maribor, nekdanji članici Judo kluba Lendava.

V 20. kolu v prvi slovenski mladinski nogometni Eon Nextgen ligi je Nafta 1903 premagala Gorico z 2:1, kar je peta zmaga lendavske ekipe. Za Nafto sta dosegla zadetka: Anej Gleščič z avtogolom in Anej Horvat iz 11-metrovke. Za Gorico je dosegel zadetek Maj Blažič iz 11-metrovke, ki pa je moral v 95. minuti predčasno zapustiti srečanje. Nafta je na 16. mestu z 18. točkami, Gorica pa ima na 13. mestu 19. točk.

V Prekmurju bodo ta konec tedna kar tri tekme osmine finala slovenskega pokala Pivovarne Union. V sredo 6. marca ob 14.45 bo v Beltincih tekma: Klima Tratnjek Beltinci – Avto Rajh Ljutomer, v četrtek pa bo ob 15. uri v Martjancih Čarda – Mura in ob 17.30 v Lendavi še tekma Nafta– Rogaška. V četrtfinale slovenskega nogometnega pokala se bosta tako uvrstili najmanj dve pomurski nogometni ekipi.