Šport, 23.3.24

today23.03.2024

Mlada slovenska nogometna reprezentanca U – 21 je v Murski Soboti v peti kvalifikacijski tekmi za nastop na evropskem prvenstvu premagala Bosno in Hercegovino z rezultatom 3:0. Prvi zadetek za Slovenijo je dosegel Tio Cipot iz Murske Sobote, zdaj član italijanske Spezie, že v 30. minuti srečanja. Drugi zadetek je prispeval Adrian Zeljković v 37.minuti, končni izid srečanja pa je postavil Jošt Pišek v 92.minuti srečanja. Bosna in Hercegovina je od 49. minute dalje igrala samo z 10. igralci, saj je bil izključen Tarik Muharemović. Slovenci so v 43.minuti zapravili še strel iz 11 metrovke, Svitu Sešlarju je vratar gostov strel ubranil. Na lestvici kvalifikacijske skupine H s tekmo več vodi Slovenija z 12. točkami, Bosna in Hercegovina ima na četrtem mestu tri točke.

V petkovi uvodni tekmi 22.kola 2. slovenske nogometne lige je v Sežani pred 200 gledalci Nafta 1903 premagala Tabor kar s 4:0. Tri zadetke za Nafto 1903 je prispeval Toni Lun Bončina in to v 14., 34. in 62. minuti srečanja, četrti zadetek za zmago Nafte pa je v 69. minuti dosegel Stjepan Oštrek. V drugi petkovi tekmi je Gorica premagala Krko iz Novega mesta z 2:0. Na lestvici vodi Nafta z 48. točkami in tekmo več, na lestvici strelcev pa vodi Toni Lun Bončina s 17. zadetki.

V Ljutomeru pa je bila prva četrtfinalna tekma končnice državnega prvenstva v futsalu – dvoranskem nogometu, kjer je ekipa Nutrion Extrem iz Sodražice presenetljivo premagala ekipo Meteorplasta Šic bara s 4:1. Edini zadetek za Ljutomerčane je dosegel Adrijan Trstenjak v 32 .minuti. Za goste so dosegli zadetke: Tjaž Lovrenčič z avtogolom, Andraž Gregorič dva in Luka Čop. Druga tekma četrtfinala bo na programu prihodnji petek 29. marca v gosteh.

Na 6. šahovskem turnirju Štajerske kadetske lige v Mariboru je v starostni kategoriji U – 9 nastopilo 26 šahistov. Zmagal je Jakob Kranjc iz Limbuša s 6,5 točkami, na 5. mesto se je uvrstil Noel Čontala iz Osnovne šole Sveti Jurij s 5. točkami.