Novice

Šport, 27.7.23

today27.07.2023

Kajakaška zveza Slovenije od ponedeljka 24. julija do petka 28. julija ob Soboškem jezeru tretje leto zapored gosti kajakaški tabor, na katerem sodeluje 85 kajakašev in kanuistov iz celotne Slovenije. Ob koncu tabora bodo imeli udeleženci, tudi s pomurskimi tekmovalci, na programu še dve tekmi za slovenski pokal. V petek bo na Soboškem jezeru tekma za slovenski pokal v sprintu, naslednji dan v soboto 29. julija pa bo še tekma na valovih reke Mure v spustu.

V Renkovcih je ženska nogometna ekipa Mure None v drugi pripravljalni nogometni tekmi premagala madžarsko prvoligaško ekipo, četrto v tamkajšnji državni ligi, z 2:0. Za Muro Nono je dosegla oba zadetka kapetanka Špela Kolbl in to v 32. minuti prvega in v 84. minuti drugega polčasa. V prekmurski ekipi, ki je zmagala prepričljivo, sta zaigrali tudi povratnica v prekmursko ekipo Noele Vilčnik, ki se je iz Radomelj Medexa vrnila k nekdanjim soigralkam, in novinka Sara Adam, ki prihaja iz ljubljanske Olimpije. V soboto bodo igralke Mure None igrale tretjo tekmo proti ekipi Dunaja.

Na sedežu Kegljaške zveze Slovenije v Ljubljani je bil opravljen žreb za novo tekmovalno sezono v državnih kegljaških ligah. V prvi B slovenski kegljaški ligi vzhod za člane, kjer je po dodatni kvalifikacijski tekmi ostala ekipa Radenske, bo prvo tekmo nove sezone Radenska igrala 23. septembra v gosteh proti Hrastniku in drugo 30. septembra v Radencih proti ekipi Konjic. V ženski konkurenci prve B slovenske kegljaške lige vzhod bo v prvem kolu Drava na Ptuju gostila Lendavo 23. septembra, v drugem kolu pa bo II. ekipa Remoplasta gostila Radensko. Prekmurski ženski kegljaški derbi bo 13. oktobra v Radencih.