Novice

Šport, 29.7.23

today29.07.2023

V uvodnem kolu nove sezone v 2. slovenski nogometni ligi je v Lendavi pred 400 gledalci Nafta 1903 s precej spremenjeno kadrovsko ekipo premagala Krko iz Novega mesta s 4:2, ob polčasu je bil izid 1:0. Za Nafto 1903 so dosegli zadetke: Rok Erniša v 30. minuti, Toni Lun Bončina v 48., Tihomir Maksimović v 66. z avtogolom in Mihael Rebernik v 93. minuti; za Krko sta dosegla zadetke: Ervin Nemet z avtogolom v 56. in Andraž Lipec v 92. minuti.

V klubskih prostorih Nogometne šole Mura v Murski Soboti je bil volilni občni zbor Nogometne šole Mura, kjer so člani kluba podelili nov štiri letni mandat dosedanjemu predsedniku kluba Robertu Kuzmiču, ki je bil tudi edini kandidat za predsednika. Število članov upravnega odbora so zmanjšali iz devet na sedem, novi člani upravnega odbora za obdobje štirih let ob predsedniku so tako še: Denis Rajbar , ki bo tudi podpredsednik kluba , člani pa Damjan Rajh, Bernard Štornik, Simon Jakšič, Ciril Horvat in Peter Polanič. V nadzorni odbor Nogometne šole Mure so bili izvoljeni: Roman Ratkai, Mitja Sapač in Drago Ružič, v disciplinsko komisijo pa Marjan Špilak, Rihard Ficko in Miran Rantaša.

Na Soboškem jezeru je v petek 100 kajakašev in kajakašic iz 9 slovenskih klubov sodelovalo na tekmi slovenskega pokala v sprintu na mirnih vodah. Odlično so se odrezali domači člani Kajak Kanu kluba Rotoattivo iz Murske Sobote s šestimi zmagami. Med mladinkami je na 1000 metrov v kajaku zmagala Hana Bedrnjak, tudi slovenska reprezentantka iz Kroga, med mlajšimi deklicami med dvojicami sta zmagala: Rija Pertoci – Ariel Šadl, med cicibani je bil najboljši Noah Šadl, tretji pa Aljoša Sakač. Med cicibani v dvojicah sta zmagala: Aljoša Sakač in Noah Šadl, v mešanih dvojicah sta bila najhitrejša: Rija Pertoci in Dorotej Sakač, med mlajšimi deklicami pa je zmagala še Ariel Šadl. Rija Pertoci je bila druga.

Hana Bedrnjak (v sredini)

Rokometni klub Pomurje je v Murski Soboti končal enotedenski rokometni tabor za mlade rokometaše. Čeprav je tabor obiskovalo le 10 udeležencev so v klubu zadovoljni, da so kljub številnim športnim taborom uspeli animirati mlade tudi za rokometno igro. Ob koncu so udeležencem podelili spominske majice in medalje, udeležence pa so med taborom med drugim obiskali tudi policisti in gasilci.