Novice

Šport, 26.10.23

today26.10.2023

V 4. kolu prve B slovenske odbojkarske lige za članice je II. ekipa Calcita Volleya iz Kamnika v kraju Strahovica premagala Murexin Puconce s 3:0. Za Murexin Kemo so največ točk na tekmi zadele: Nika Fišer 11, Tinkara Kavnik 7 in Žana Bogdanoski 6 točk; pri Calcitu je Kaja Gimpelj zadela 12 točk.

V Ljutomeru so odbojkarice Ljutomera v 4. kolu prve B slovenske lige gostile ekipo Šentvida, ki je zmagala s 3:0. Za Ljutomer so največ točk zadele: Anja Kolmanič 17, Kaja Makoter 7 in Alisa Oletič 6 točk. Pri Šentvidu se je odlikovala Mia Lola Živkovič s 14. točkami.

Slovenska mlada nogometna reprezentanca U – 15 pod taktirko selektorja Muamerja Vugdaliča je na Brdu pri Kranju v prijateljski mednarodni tekmi premagala Bolgarijo s 4:0. Za Slovenijo je dosegel en zadetek v 82. minuti tudi kapetan reprezentance, član soboške Mure, Miha Matjašec, igral pa je tudi Blaž Kovač iz soboške Mure.

Nogomet, Slovenija U15, FOTO: NZS

V zaostalem srečanju 3. kola 2. slovenske nogometne lige je kranjski Triglav v Beltincih pred 500 gledalci premagal Klimo Tratnjek Beltince z 2:1, že ob polčasu je bil izid 1:0 za Gorenjce. Za Beltinčane je dosegel zadetek Luka Pihlar v 66. minuti, za Triglav pa je oba Nigerijec Golmen Ochoa in to v 37. in 93. minuti. Kljub porazu še naprej vodijo Beltinčani s 30. točkami, Triglav na 2. mestu jih ima 28, Nafta na tretjem pa 27. Nafta 1903 bo tekmo proti Iliriji igrala 9. novembra.