Šport, 12.3.24

today12.03.2024

Strelsko društvo Štefan Kovač iz Turnišča je po uspešni izvedbi strelske tekme za pokal Turnišča z mednarodno udeležbo, naslednji dan pripravilo še 7. državno prvenstvo v streljanju z zračno puško in pištolo v mešanih parih. Nastopilo je 122 strelcev in strelk iz vse Slovenije, a pomurski strelci so tokrat ostali brez odličja. V članski konkurenci sta se z zračno puško najbolje odrezala Žana Rudaš in Leon Režonja iz domačega strelskega društva, ki sta se uvrstila na deveto mesto. Med mladinci sta bila z zračno puško deveta Urška Kreft in Patrik Cipot iz Strelskega društva Koloman Flisar s Tišine. V Turnišču so imeli ob pomembnem strelskem dogodku na obisku tudi predsednika Strelske zveze Slovenije Ljuba Germiča, ki je najboljšim podelil priznanja za tekmovalne dosežke.

Selektor slovenske nogometne reprezentance U – 17 Muamer Vugdalić je v slovensko reprezentanco za elitni krog kvalifikacij povabil tudi dva nogometaša iz soboške Mure: Alina Kumra Čelika in Žana Pertrovića. Reprezentanca se bo zbrala 15. marca v Mariboru, nato pa bo 20. marca igrala Avstriji, 23. marca proti Španiji in 26. marca proti Norveški. Vse tekme bodo na programu v Avstriji.

V 21. kolu slovenske mladinske nogometne lige je Mura v Novem mestu premagala Krko s 3:0. Za Muro so dosegli zadetke: Nal Lan Koren, Niko Kasalo in Staš Popijal. Nafta 1903 je v gosteh izgubila tekmo proti Kalcer Radomlju z 2:1. Edini za Nafto je dosegel Anej Horvat z avtogolom. Na lestvici vodi Olimpija s 43. točkami pred Muro, ki jih ima 42, Nafta je na 18. mestu z 18. točkami.

Niko Kasalo je zadel za mladince

Na 24. mednarodnem šahovskem turnirju » Cvijet Meditarana« na Reki je sodelovala tudi Ljutomerčanka Barbara Skuhala, članica mariborskega kluba Poligram. Prvo mesto je zasedla Zala Urh s 6,5 točkami, na drugo mesto pa se je uvrstila Skuhala, ki je zbrala 5 točk in pol.