Šport, 15.3.24

today15.03.2024

Rokoborsko društvo Sobota je telovadnici podružnične osnovne šole v Krogu pripravilo državno prvenstvo v rokoborbi v grško rimskem slogu, na katerem je sodelovalo tudi 18 rokoborcev iz soboškega kluba. Med člani je v kategoriji do 67 kg zmagal Rene Šimunković, do 77 kg je zmagal  Mitja Cener, tretji pa je bil Šukri Zečiri. V kategoriji do 82 kg je postal državni prvak Nejc Gomboc, do 87 kg Matija Pevec, tretji je bil v tej kategoriji tudi Žiga Forjanič, v kategoriji do 130 kg pa je naslov prvaka slavil Klemen Podgorelec, tretji je bil Alexander Salamov, vsi iz Rokoborskega društva Sobota.

V mlajših kategorijah je bil med dečki v kategoriji do 38 kg drugi David Kerčmar in tretji Vasja Milanov, v kategoriji do 44 kg je postal državni prvak Vitan Ismajlovič, drugi je bil Maj Žigo in tretji Tinaj Stojisavljević, vsi iz soboškega društva. Na prvenstvu je šest soboških rokoborcev doseglo kategorizacijo državnega razreda.

Na Brdu pri Kranju je bila redna letna skupščina Zveze nogometnih trenerjev Slovenije. Na skupščini so nogometnim trenerjem podelili tudi priznanja. Za zaslužnega člana Zveze nogometnih trenerjev sta iz soboške trenerske organizacije priznanje dobila Janko Irgolič in Silvo Pugelj in iz lendavske Damir Rob. Priznanje častni član Zveze nogometnih trenerjev Slovenije je dobil Vladimir Vlaškalič iz soboške trenerske organizacije.

V prvi kvalifikacijski nogometni tekmi za evropsko prvenstvo v Bolgariji so igralke slovenske reprezentance U – 17 pod vodstvom selektorke Anje Milenković premagale Moldavijo s 6:0. Za reprezentanco so dosegle zadetke: Ula Osolnik 2 ter Ajda Zajc, Zoja Šrot, Špela Gerbec in kapetanka Zala Omerza. V kadru slovenske reprezentance so bile tudi igralke Mure None: Teja Truntić, Lana Jakšič in Ana Marija Kršljin Stojić. Naslednjo tekmo bodo Slovenke igrale v nedeljo 17. marca proti Azerbejdžanu, ta pa je bil v prvem kolu poražen od Bolgarije s 6:1.

Zveza pikado društev Slovenije je na Ptuju pripravila 3. rang turnir v klasičnem pikadu. Moštveno je za I. ekipo Maribora, ki po 9. kolu vodi, nastopil tudi Lendavčan Ludvik Kiraly. Na koncu tekmovanja je bil še open turnir, kjer je Ludvik Kiraly zasedel tretje mesto.