Šport, 22.3.24

today22.03.2024

Slovenska nogometna reprezentanca je v Ta’qaliju na Malti odigrala prvo pripravljalno nogometno tekmo pred evropskim prvenstvom. Tekma med Malto in Slovenijo se je pred 1650 gledalci končala z 2:2, za slovensko reprezentanco sta dosegla zadetka: Andraž Šporar v 27. in Benjamin Šeško v 80. minuti. Gostitelji so slovensko reprezentanco presenetili, saj so med tekmo vodili z 2:1. Za reprezentanco je celo tekmo igral Tomi Horvat iz Turnišča, nekdanji igralec Mure, zdaj član avstrijskega Sturma. Naslednjo prijateljsko tekmo bo Slovenija igrala v torek proti Portugalski, kjer je napovedan tudi nastop Cristiana Ronalda.

Tomi Horvat

Na strelišču v Murski Soboti je bilo končano prvenstvo Zveze paraplegikov Slovenije. Na četrtem, zadnjem turnirju, je moštveno zmagalo Društvo paraplegikov Prekmurja in Prlekije iz Murske Sobote pred Ljubljano in Mariborom. Posamično je na zadnjem turnirju v skupini SH 1 zmagal Jožef Franc iz domačega društva. V skupini SH 2 je bil najbolj natančen Venčeslav Bezjak, drugi pa Leon Jurkovič, oba iz domačega društva. Naslov prvaka po štirih kolih strelske lige so osvojili strelci iz Murske Sobote pred Ljubljano in Mariborom. Posamično je v skupini SH 1 zmagal Jožef Franc, v skupini SH 2 pa Venčeslav Bezjak, drugi je bil Leon Jurkovič in tretji Štefan Bukvič, vsi iz Društva paraplegikov Prekmurja in Prlekije iz Murske Sobote.

V 22. kolu prve slovenske košarkarske lige za člane je v Novem mestu Krka premagala ljubljansko Ilirijo z rezultatom 80:71. Za Krko je Niko Bačvič iz Murske Sobote k zmagi prispeval v 15. minutah igre 6 točk. Na lestvici vodi Krka s 40. točkami, Ilirija je na tretjem mestu zbrala 36 točk.

Niko Bačvič, številka 7

V uvodni tekmi zadnjega 21. kola v 2. slovenski odbojkarski ligi za člane je II. ekipa I-Venta Maribor premagala Radensko s 3:0. Za Radenčane so največ točk zadeli: Teo Založnik 17, Klemen Puconja 10 in Nik Marič 8 točk. Radenčani so se s 33. točkami uvrstili na tretje mesto drugoligaške lestvice.