Šport, 5.4.24

today05.04.2024

Nogometaši Klime Tratnjek Beltinci so v Ljubljani pred 150 gledalci v četrtfinalni tekmi pokala Pivovarne Union v podaljšku tekme premagali ljubljansko Ilirijo z 2:1 in se uvrstili v polfinale tega tekmovanja. Za Beltinčane sta dosegla zadetka: Alan Kaučič v 101. minuti in Jan Bruno Kralj v 115. minuti – slednji s petimi zadetki tudi vodi na lestvici strelcev v pokalnem tekmovanju. Zadetek za Ilirijo je dosegel Filip Lukežič v 103. minuti srečanja. V polfinale so se tako uvrstile zraven Beltinčanov še soboška Mura, Gorica in ekipa Rogaške. Žreb parov za polfinale bo v ponedeljek 8. aprila.

Lep uspeh je dosegel tudi slovenski reprezentant, nogometaš Tomi Horvat iz Turnišča, ki je v avstrijskem pokalu v polfinalu v Salzburgu pred 11.500 gledalci z ekipo Sturma premagal Salzburg z rezultatom 4:3. Tomi Horvat je k zmagi dodal en zadetek v 52. minuti srečanja. V drugem polfinalu je Rapid premagal Leoben s 3:0, v finalu bo tako Sturm igral proti ekipi Rapida.

V Ljubljani je bil finale državnega tekmovanja osnovnih in srednjih šol v streljanju z zračno puško. V posamični konkurenci je med srednješolci zasedel drugo mesto Patrik Cipot, član Strelskega društva Koloman Flisar s Tišine, sicer pa dijak Srednje lesarske in gozdarske šole v Mariboru. V ekipni konkurenci je osvojila drugo mesto Dvojezična srednja šola Lendava z ekipo: Tessa Timar, Greta in Milan Galamboš, na četrto mesto pa se je uvrstila Srednja poklicna in tehnična šola Murska Sobota z ekipo: Maks Čizmazija, Luka Ivančič in Tian Mesarič.

Patrik Cipot je osvojil drugo mesto

V zaostalem srečanju 9. kola v 3. slovenski namiznoteniški ligi za člane je v Murski Soboti II. ekipa ravenskega Interdiskonta premagala II. ekipo Mure Sobote s 6:2. Za soboško ekipo sta zmagala: Nejc Titan in Viktor Tkalec. Na lestvici je ekipa Interdiskonta na drugem mestu s 26. točkami, II .ekipa Mure Sobote pa je na 6. mestu zbrala 13 točk.