Šport, 6.4.24

today06.04.2024

V prvi kvalifikacijski nogometni tekmi članic za nastop na evropskem prvenstvu je ženska reprezentanca Slovenije v Ljubljani premagala Moldavijo z 2:0. Zadetka sta dosegli: Lara Prašnikar v 45. in Zala Kuštrin v 56. minuti srečanja. Za slovensko izbrano vrsto, v kateri ni bilo Manje Rogan iz Murske Sobote in Sare Makovec iz Ljutomera, sta igrali tudi Špela Kolbl iz Mure None do 63. minute in Mateja Zver iz Gornje Bistrice do 87 .minute. Naslednjo kvalifikacijsko tekmo bo reprezentanca Slovenije igrala v gosteh proti severni Makedoniji 9. aprila, ta reprezentanca pa je v prvi tekmi v gosteh premagala Latvijo s 4:3.

Nogomet, Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2025 ženske (Slovenija – Moldavija), , Friday, Apr. 5, 2024, (Photo by: Martin Metelko)

Odbojkarji Panvite Pomgrada so v Murski Soboti izgubili tudi drugo tekmo polfinala državnega prvenstva proti ekipi ACH Volley iz Ljubljane, tokrat s 3:0. V finale so se tako uvrstili odbojkarji ACH Volleya, soboški odbojkarji pa čakajo na nasportnika tekem za tretje mesto, kjer se bodo na dve dobljeni srečanji pomerili s poražencem dvoboja: Maribor – Calcit. Za Panvito Pomgrad so največ točk proti ACHju dosegli: Leonardo Doda 13, Nenad Šormaz 12 in Stefan Mirković 11. Pri zmagovalni ekipi ACH-haja je bil najučinkovitejši Jan Pokeršnik s 16. točkami.

V tretji četrtfinalni tekmi končnice državnega prvenstva v futsalu, dvoranskem nogometu, je v Ljutomeru pred 350 gledalci Nutrion Extrem iz Sodražice s 4:3 premagal Meteorplast Šic bar in se s skupno zmago 2:1 uvrstil v polfinale državnega prvenstva. Za Ljutomerčane, ki so med tekmo tudi vodili s 3:2 so dosegli zadetke; Adrijan Trstenjak v 23., Tim Lipovšek v 33. iz 6-metrovke in Vid Kos v 37. minuti srečanja. Zmagoviti zadetek za goste iz Sodražice je dosegel Andraž Gregorič v 39. minuti srečanja.

Začel se je spomladanski del tekmovanja v obeh puconskih ligah malega nogometa. V 12. kolu v prvi ligi je vodilna Prosečka vas premagala Košarovce s 6:4, drugi na lestvici Puževci so premagali Vanečo s 6:0, tretji Pečarovci pa so bili boljši od Moščanec z 2:0. V 12. kolu v drugi puconski ligi pa so vodilni Šalamenci v gosteh premagali Motovilce z 2:1. V derbiju kola so drugo uvrščeni Vadarci v gosteh premagali tretje Kuštanovce z 1:0.